Michał Dworczyk mail

i

Autor: KRYSTIAN MAJ/KPRM Michał Dworczyk mail

Drożeją szczepionki przeciw COVID-19! Rząd płaci coraz większe pieniądze

2021-06-15 16:07

Wyciekły dane o kosztach zakupu szczepionek przeciw COVID-19 przez polski rząd. Premier Mateusza Morawiecki i rządowy pełnomocnik ds. szczepień Michał Dworczyk nie chwalą się takimi informacjami. Ceny szczepionek poznaliśmy za sprawą hakerów, którzy włamali się na elektroniczną pocztę ministra Dworczyka i opublikowali w sieci liczne maile polityka. Ile polski rząd płaci za szczepionki?

Ceny szczepionek przeciw COVID-19

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów padł ofiarą ataku hakerskiego. Cyberprzestępcy włamali się na jego skrzynkę pocztową. Zyskali również dostęp do mediów społecznościowych ministra oraz jego małżonki. W ten sposób hakerzy dotarli do treści maili, z których wynika, ile polski rząd płaci za zakup szczepionek przeciw COVID-19. - Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny, lub ściśle tajny – zapewnił Michał Dworczyk w komunikacie umieszczonym na Twitterze.

ZOBACZ: Płaca minimalna 3000 złotych od 2022 roku! Rząd podjął decyzję!

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Informacje wykradzione ze skrzynki ministra Dworczyka zaczęły pojawiać się w sieci od 4 czerwca. Wśród nich znalazł się e-mail napisany do szefa KPRM przez szefa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, zawierający ceny preparatów zakupionych przez rząd. Jak wynika z opublikowanej wiadomości, za pierwszą transzę szczepionek Pifzera płacono 108 zł, Moderny 144 zł, Astra Zeneca 19,26 zł, a J&J 34 zł. Obecnie stawki za szczepionki są wyższe. Za Modernę trzeba było zapłacić 228 zł, a za Pfizera - 138 zł. Sprawę zmiany ceny szczepionek przeciw Covid-19 wyjaśnił rzecznik prasowy URPL. – Różnice cen szczepionek wynikają z różnych umów z producentami. Proces pozyskiwania szczepionek na poziomie unijnym koordynuje Komisja Europejska - mówi cytowany przez "Fakt" Jarosław Buczek, rzecznik prasowy URPL.

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze