Tyle zarabia się w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Inflacja szaleje, a wypłaty maleją? Szokujące dane

i

Autor: pixabay.com Tyle zarabia się w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Inflacja szaleje, a wypłaty maleją? Szokujące dane

Wybory 2023

Drożyzna zdecyduje o wynikach wyborów

2023-03-19 11:46

Inflacja i stan gospodarki będzie głównym tematem kampanii wyborczej dla 47,4 proc. badanych - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. Zdecydowanie mniej respondentów wskazało na m.in. wojnę Rosji z Ukrainą, stosunki Polski z UE i stan demokracji w naszym kraju. Wyniki sondaży wyraźnie pokazują, że stan gospodarki i inflacja to nie są tylko słupki teoretyków ekonomii. Drożyzna po prostu każdego dnia bije po kieszeni Polaków. Wielu najwyraźniej ma już tego dość.

Polacy boją się inflacji

W opublikowanym na stronie rp.pl badaniu pracownia SW Research zapytała ankietowanych, co - ich zdaniem - będzie głównym tematem kampanii wyborczej. "Najwięcej - 47,4 proc. respondentów - odpowiedziało, żę to będzie inflacja i stan gospodarki. 13,5 proc. ankietowanych uważa, że będzie to wojna Rosji z Ukrainą. 10,5 proc. spodziewa się, że najważniejszym tematem będą stosunki Polski z UE. 8,8 proc. respondentów jest zdania, że najważniejszym tematem będzie stan demokracji w Polsce. Problemy systemu ochrony zdrowia będą najważniejszym tematem kampanii wyborczej według 3,7 proc. badanych" - cytuje PAP.

Jedynie według 2 proc. respondentów najważniejszym tematem będzie polityka zagraniczna. Z kolei 1,2 proc. ankietowanych spodziewa się, że najważniejszym tematem wyborów będą problemy systemu oświaty. Zdaniem 4,6 proc. respondentów w wyborach dominujący będzie inny temat. Zdania w tej sprawie nie ma 8,3 proc. badanych.

Polacy przed wyborami patrzą na gospodarkę

"Ponad połowa (55 proc.) osób w wieku do 24 lat oraz podobny odsetek respondentów (56 proc.) z dochodem w przedziale między 3001 a 4000 zł netto sądzi, że najważniejszym tematem w czasie kampanii wyborczej przed wyborami do parlamentu będzie inflacja i stan gospodarki. Takiego samego zdania jest co drugi badany (48 proc.) posiadający wykształcenie średnie. Jeden na dwóch respondentów (53 proc.) z miast o wielkości powyżej 500 tys. mieszkańców sądzi, że dominującym tematem w czasie kampanii wyborczej będzie inflacja i stan gospodarki - komentuje wyniki badania cytowana przez portal Justyna Sobczak z SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 14-15 marca 2023 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Sonda
Jak rząd radzi sobie z inflacją?
Pieniądze to nie wszystko - Anna Moskwa - E23: PL for UA

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze