Bank Pekao S.A.

i

Autor: Bank Pekao S.A.

Duże ZMIANY w znanym banku. Jest potwierdzenie, decyzja zapadła

2021-01-14 21:21

Ważne zmiany w Banku Pekao S.A.! Dziś Rada Nadzorcza ogłosiła, że powołała trzech wiceprezesów zarządu. Podano nazwiska. Nowi wiceprezesi Pekao S.A. to Błażej Szczecki, Wojciech Werochowski oraz Jerzy Kwieciński. Kim są i w jakim terminie obejmą swoje funkcje?

Duże zmiany w znanym polskim banku. 14 stycznia Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. ogłosiła powołanie trzech wiceprezesów zarządu. Nowi wiceprezesi Pekao S.A. to Błażej Szczecki, Wojciech Werochowski oraz Jerzy Kwieciński. Kiedy obejmą swoje funkcje? Błażej Szczecki i Wojciech Werochowski dołączą do aktualnej kadencji zarządu z dniem 15 stycznia, a Jerzy Kwieciński zajmie stanowisko od 1 lutego.

Kim są nowi wiceprezesi? Błażej Szczecki związany jest z Pekao S.A. od 2004 roku. Zajmował się m.in. transformacją cyfrową i operacyjną. Wcześniej pracował w firmie doradczej McKinsey w Niemczech i w Dresdner Banku. Wojciech Werochowski pracuje w Pekao S.A. od 3 lat jako dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego. Wcześniej był zatrudniony w PKO Banku Polskim, Banku Citi Handlowym oraz Banku BPH. Jerzy Kwieciński pracował wcześniej m.in. w przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. W 2015 r. został Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Pełnił funkcję Ministra Inwestycji i Rozwoju, od września 2019 r. także Ministra Finansów. Do października 2020 roku był prezesem Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.

Super Raport 13.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz Marek Zuber - ekonomista)
Najnowsze

Materiał sponsorowany