Jarosław Gowin

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Dymisja Gowina. Kaczyński pozbawił go ogromnych pieniędzy. Tyle straci lider Porozumienia

2021-08-11 2:44

We wtorek Jarosław Gowin został wyrzucony z rządu Zjednoczonej Prawicy. Polityk przekonuje, że Porozumienie ostatecznie opuści Zjednoczoną Prawicę i ta utraci większość sejmową. Zdymisjonowany szef Porozumienia pożegnał się z posadą wicepremiera i ministra resortu pracy. Dwie lukratywne posady wiązały się ze sporym wynagrodzeniem - szczególnie po niedawnym podniesieniu pensji politykom! Ile Gowin stracił na dymisji?

Dymisja Jarosława Gowina. Polityk straci dwie pensje

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował we wtorek, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i szefa MRPiT. Lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin swoją dymisję określił jako koniec koalicji rządzącej - Zjednoczonej Prawicy. "W dniu dzisiejszym PiS podjęło decyzje o faktycznym zakończeniu projektu Zjednoczonej Prawicy, po siedmiu latach współpracy, po sześciu latach współrządzenia zostaliśmy wypchnięci z koalicji rządowej ze względu na wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy" - mówił lider Porozumienia.

Odejście Gowina z rządu będzie miało nie tylko konsekwencje polityczne, ale także finansowe. Polityk straci wynagrodzenie pobierane z ministerstwa rozwoju i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie piastował urząd wicepremiera. A to wszystko tuż po ogłoszeniu ogromnych podwyżek dla polityków! Gowinowi na otarcie łez pozostanie pensja poselska i podwyżka przewidziana dla parlamentarzystów.

ZOBACZ: CBA: Banaś zataił fortunę w oświadczeniach. Tajemnicze maile z USA

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Morawiecki zdecydował

Ile zarabia się w polityce?

Jarosław Gowin zarabiał 13 tys. zł w roli wicepremiera oraz 10,5 tys. zł pobierał z Sejmu (wraz z dietą poselską) - co łącznie miesięcznie przekładało się na 23,5 tys. zł brutto. O takiej pensji statystyczny Kowalski może tylko pomarzyć. Z kolei Gowin można już tylko pomarzyć o podwyżce, która przeszła mu obok nosa. Gdyby szef Porozumienia nie został zdymisjonowany, to jego zarobki podskoczyły o 10 000 złotych! 

A to za sprawą rozporządzenia podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę, które przewiduje ogromny wzrost wynagrodzeń dla polityków i samorządowców. I tym samym pensja Gowina w roli wicepremiera urosłaby z 13 tys. zł do 18,2 tys. zł. Polityk otrzyma "jedynie" podwyżkę poselską - zamiast 10,5 tys. zł będzie otrzymywał 15,3 tys. zł. 

Sonda
Czy dojdzie do przedterminowych wyborów parlamentarnych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany