Emeryt

i

Autor: Shutterstock Gigantyczna waloryzacja dodatków dla seniorów

Emerycie, DATY WYPŁAT emerytur i trzynastek BĘDĄ INNE! Kiedy wypłaty trzynastych emerytur?

2021-03-19 14:33

Wiosna dla emerytów to moment, kiedy do ich portfeli trafia więcej pieniędzy. Waloryzacja rent i emerytur trwa, a zaraz później przyjdzie czas na wypłaty trzynastek. Chociaż zasady przyznawania pieniędzy z programu Emerytura plus nie zmieniły się, to w 2021 będą wypłacane w innych terminach. Emerycie, sprawdź kiedy dostaniesz trzynastkę!

W tym roku po rekordowej waloryzacji rent i emerytur minimalne świadczenia emerytalne od marca wzrosły do 1250,88 złotych brutto. Jest to też kwota wypłacanej emerytom trzynastki, która na mocy ustawy z 2020 roku będzie stałym, corocznym dodatkiem emerytalnym. Wysokość trzynastej emerytury jest niezależna od normalnego świadczenia, jakie pobiera senior - zawsze jest to kwota minimalnej emerytury.

Trzynastki otrzymują wszyscy emeryci, którzy na dzień 31 marca 2021 posiadają prawa emerytalne. Wypłaty z programu Emerytura plus dotyczą zarówno emerytów ZUS, KRUS jak i mundurowych. Na konta pieniądze z trzynastek trafiają wraz ze zwykłą emeryturą. W normalnym przypadku oznaczałoby to, że emeryci otrzymają je 1., 5., 6., 10., 15., 20. oraz 25. dnia miesiąca. Ale w kwietniu 2021 będzie wyglądało to inaczej.

W galerii poniżej prezentujemy konkretne daty wypłat trzynastek w 2021 roku.

Dodatkowo przypominamy, że w drugiej połowie roku emeryci mogą spodziewać się też czternastek. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z TVP Info stwierdził, że pieniądze zostaną wypłacone w listopadzie bądź grudniu.

Sonda
Czy zauważyłeś/aś znaczny wzrost rachunków w ostatnim roku?
Najnowsze