Karabin wyborowy Bor (Alex)

i

Autor: materiały promocyjne

Fabryka Broni „Łucznik” pozywa Onet. Poszło o tekst o wadliwym karabinku

2021-02-03 12:15

- Domagamy się w tym pozwie przeprosin opublikowanych na stronie Onetu, a także zadośćuczynienia w kwocie miliona złotych - przekazał na antenie TVP info Maciej Borecki, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik”.

Jak poinformował Maciej Borecki, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik”, fabryka wniosła pozew przeciwko wydawcy Onetu za tekst o wadliwym karabinku Grot, który został opublikowany na portalu.

- Ze względu na to, że dzisiaj złożyliśmy ten pozew, nie będziemy ujawniali szczegółów. To co mogę powiedzieć to to, że pozew został złożony przeciwko wydawcy oraz autorom tego szkalującego Fabrykę Broni artykułu. Domagamy się w tym pozwie przeprosin opublikowanych na stronie Onetu, a także zadośćuczynienia w kwocie miliona złotych” – przekazał Borecki na antenie TVP info.

Co więcej, członek zarządu podkreślił, że niedopuszczalny jest tytuł sugerujący, że karabinki Grot zagrażają polskim żołnierzom. - Jest to bardzo bolesne i dla mnie, i dla wszystkich naszych pracowników. W Fabryce Broni pracuje ponad 500 osób. Nie pozwolimy na to, żeby ktoś bezkarnie szargał naszą pracę – mówił.

Część karabinu Błyskawica trafia do Radomia

W poniedziałek 25 stycznia portal Onet przedstawił wnioski badania, które pokazują, że karabinek Grot, który jest przeznaczony dla Wojska Polskiego, „rdzewieje, przegrzewa się, zapiaszczony zacina się, kolba pęka przy uderzeniu, a niektóre usterki uniemożliwiają strzelanie.”

Badanie zostało przeprowadzone między innymi przez Pawła Mosznera, byłego oficera GROM i instruktora strzelnictwa.

Będzie nowy podatek. Kto zapłaci opłatę od mediów?

Jak wynika z ustaleń, które przedstawił Onet, owe wady miały być znane jeszcze zanim Antoni Macierewicz, który pełnił we wrześniu 2017 roku funkcję ministra obrony, podpisał kontrakt, który mówił o zakupieniu ich dla polskiej armii. Karabinki Grot kosztowały Polskę 500 milionów złotych.

Już wtedy fabryka broni „Łucznik” przedstawiła swoje stanowisko, w którym stwierdzono, że publikacja portalu Onet jest "nierzetelna oraz wprowadza w błąd opinię publiczną."

Najnowsze