Finał Ligi Europy. Ile jest wart Dnipro Dniepropetrowsk i FC Sevilla?

2015-05-27 22:00

Finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie to największe piłkarskie wydarzenie w naszym kraju po zakończeniu EURO 2012 współorganizowanym wraz z Ukrainą. Na boisku zmierzy się ukraiński Dnipro Dniepropetrowsk z obrońcą tytułu FC Sevillą. Oba zespoły dzieli nie tylko poziom sportowy, ale także finansowy.

Faworytem środowego spotkania jest ekipa Unaina Emery z Sevilli, które na papierze prezentuje się okazalej od swojego rywala i broni tytuły zdobywcy Ligi Europy sprzed roku. Według prestiżowego serwisu transfermarkt.de hiszpański zespół jest wart 155,8 mln euro. Dla porównania ekipa z Dniepropetrowska wyceniono 82,7 mln euro.

Zobacz koniecznie: Robert Lewandowski. Gwiazdor Bayernu Monachium jest wart 50 mln euro

Patrząc na składy obu drużyn to w koszulkach Sevilli biegają drożsi zawodnicy. Najcennijszym piłkarzem jest Kolumbijczyk Carlos Bacca, za którego potencjalny nabywca musiałby wyłożyć aż 20 mln euro! Do jednych z najbardziej wartościowych i najdroższych piłkarzy należy też Grzegorz Krychowiak, którego transfermarkt.de szacuje na 12 mln euro.

Z kolei w ekipa Dnipro stawkę najwięcej wartych zawodników otwiera Ukrainiec Evgen Konoplyanka – 16 mln euro. Drugi w stawce Roman Zozulya wart jest już znacznie mniej, bo 6,5 mln euro. Na szczęście piłką nie rządzą wyłącznie pieniądze i niejednokrotnie drużyny z góry skreślana dokonywały niemożliwe i zwycięsko wychodziły ze starcia z futbolowymi gigantami.

Najnowsze