Elon Musk - Twitter

i

Autor: pixabay.com

Przejęcie Twittera

Finalizacja przejęcia Twittera. Elon Musk dokonał pierwszych zmian

2022-10-28 14:40

Elon Musk w końcu dopiął swego i przejął Twittera. Już sam proces wykupu przebywał w sporym zgiełku medialnym, a teraz o wejściu ekscentrycznego biznesmena do nowej firmy już jest głośno. Z hukiem zostali zwolnieni menadżerowi, których Musk oskarżył o wprowadzenie go błąd w sprawie liczby spamowych kont funkcjonujących na Twitterze.

Elon Musk przeprowadza zwolnienia w Twitterze

Jak podaje Reuters, Elon Musk po przejęciu platformy zwolnił szefa Twittera Paraga Agrawala, dyrektora finansowego Neda Segala oraz szefową ds. prawnych Vijaya Gadde. Agencja poinformowała, że w trakcie przeprowadzania transakcji Agrawal i Segal znajdowali się w siedzibie firmy, a po jej finalizacji zostali z niej wyprowadzeni. Zarówno Musk, jak i Twitter nie udzielili komentarza dla Reutersa.

Wygląda na to, że to niejedyne cięcia w firmie. Jak donosi "Washington Post", amerykański biznesmen planuje zwolnienie ok. 75 proc. załogi Twittera. Już w trakcie samej transakcji doszło do masowych odejść z firmy, na początku 2023 roku odeszło z niej 1,1 tys. osób (z 7,5 tys. zatrudnionych). W trakcie ostatniego kwartału odeszło aż 630 pracowników.

Pieniądze to nie wszystko Ireneusz Dąbrowski

Elon Musk przejmuje Twittera

Przejęcie Twittera przez Elona Muska było jednym z najgłośniejszych transakcji biznesowych w tym roku. Pierwsza oferta złożona w kwietniu opiewała na kwotę 44 mld dolarów. W lipcu biznesmen poinformował, że wycofał się z zakupu, bo nie udzielono mu pełnych informacji na temat fałszywych kont na platformie. W październiku doszło jednak do zmiany planów i ostatecznie Elon Musk stwierdził, że ponownie oferuje 44 mld za Twittera, a transakcja w końcu dobiegła do skutkuDlatego też wysoce prawdopodobne jest, że doniesienia Reutersa o zwolnieniu osób z wysokich stanowisk są prawdziwe.

Sonda
Lubisz Elona Muska?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze