Firmy sprzedają w sieci - zobacz jak zacząć

i

Autor: materiały prasowe

Firmy sprzedają w sieci - zobacz jak zacząć

2020-04-28 10:33

Niespodziewana sytuacja z koronawirusem sprawia, że handel coraz bardziej przenosi się do internetu. A co, jeśli firma dotąd nie sprzedawała w ten sposób? Jak zacząć? Jak się przebić ze swoja oferta? Takie pytania zadają dziś przedsiębiorcy. Okazuje się, ze odpowiedz dla nich ma Allegro.

Allegro ma propozycję zarówno dla małych, średnich i dużych, jak i dla mikrofirm, dotychczas działających tylko lokalnie. Małe lokalne firmy mogą teraz sprzedawać swoje produkty na Allegro Lokalnie bez opłat. Specjalnie dla nich powstała nowa kategoria „Lokalny ryneczek”. Tutaj do 31 maja właściciele lokalnych firm mogą uruchomić sprzedaż online za darmo. Jedynym warunkiem jest to, że muszą sprzedawać produkty pierwszej potrzeby. „Lokalny ryneczek” tworzy kilka kategorii tych produktów – żywność, produkty higieny osobistej, kosmetyki, produkty dla zwierząt i rośliny. Allegro Lokalnie umożliwia bezpieczne płatności online i różne metody dostawy, dzięki czemu firmy mogą bezpiecznie wysyłać produkty.

Nowe firmy mogą rozpocząć sprzedaż na Allegro przy zerowych kosztach prowizji przez trzy miesiące. Dodatkowo dostaną wsparcie w postaci bezpłatnego dostępu do materiałów poradnikowych i edukacyjnych, wyjaśniających, jak zacząć sprzedaż i jak prowadzić ją z powodzeniem. Przedsiębiorcy, którzy zaczęli współpracę z Allegro zachęcają innych:

Wypełnij zgłoszenie i działaj!

- Gdyby nie wejście na Allegro, to musiałbym zawiesić działalność - mówi Jakub Sawicki, Szafawaw na Allegro. - Dotychczas sprzedawałem odzież używaną, a to obecnie całkiem stanęło. Przestawiłem się na potrzebne teraz rękawiczki, żele, przyłbice i biznes wypalił. Firma się rozwinęła i sprzedaż rośnie. Nie dałbym rady tego zrobić w sprzedaży stacjonarnej. Nowym sprzedającym poradziłbym, żeby się nie zastanawiali, tylko wypełnili zgłoszenie i działali. Trzeba przygotować się od razu na dużą liczbę zamówień i mieć towar na stanie. Ja w dwa dni musiałem obsłużyć półtora tysiąca przesyłek - radzi.

JS

i

Autor: materiały prasowe Jakub Sawicki

Zacząłem w połowie kwietnia i już mam zyski!

- Wejście ze sprzedażą na Allegro to od razu możliwość dotarcia do szerokiego grona bez kapitału i wielkiego zaplecza - mówi Dariusz Pawlik, sprzedający na Allegro m.in. zdrowa żywność jako ZdrowyTy. - Ruch jest bardzo duży, można brać udział w wielu promocjach, które bardzo lubią kupujący. Zaczęliśmy na początku kwietnia, a już teraz, w drugiej części miesiąca, sprzedaż rośnie, są dodatkowe zyski - się cieszy.

DP

i

Autor: materiały prasowe Dariusz Pawlik

Dzięki Allegro zarabiamy

- Działaliśmy dotąd w branży reklamowej: wycinaliśmy napisy. Ta branża stanęła. Gdybyśmy nie weszli na Allegro, to mielibyśmy problem, żeby przetrwać - mówi Agnieszka Urbanowicz ze sklepu Wycinamyto na Allegro. - W połowie marca zmieniliśmy asortyment i naszymi maszynami zaczęliśmy wycinać przyłbice i osłony antywirusowe. Potem zaczęliśmy sprzedaż na Allegro i nagle mieliśmy znacznie więcej zamówień niż dotąd, głównie od klientów indywidualnych. Trzeba poświecić bardzo dużo czasu na obsługę klientów, rozliczenia i wysyłki. Ale mamy szanse nie tylko na przetrwanie, ale ina rozwój firmy – dodaje.

AU

i

Autor: materiały prasowe Agnieszka Urbanowicz

PARTNEREM MATERIAŁU JEST ALLEGRO

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze