Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Gospodarcze skutki pandemii

2020-09-15 10:45

Pandemia Covid-19 wymusiła szereg zmian w różnych dziedzinach naszej aktywności, a skutki wyhamowania gospodarczego odczuły wszystkie sektory. O tych skutkach i wyzwaniach dyskutowano w Karpaczu, na największym wydarzeniu biznesowo-politycznym.

Pandemia Covid-19 wymusiła szereg zmian w różnych dziedzinach naszej aktywności, a skutki wyhamowania gospodarczego odczuły wszystkie sektory. O tych skutkach i wyzwaniach, które stoją przed gospodarką, dyskutowano w Karpaczu, na największym wydarzeniu biznesowo-politycznym.

Międzynarodowe Forum Ekonomiczne 2020 w tym roku było wyjątkowe. Wydarzenie nie odbyło się tradycyjnie w Krynicy Zdroju, lecz na Dolnym Śląsku - w Karpaczu. Organizatorzy przedsięwzięcia musieli zmienić plany w związku z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi. Forum Ekonomiczne to od prawie 30 lat to największa w Europie Środkowo-Wschodniej przestrzeń spotkań i dyskusji na tematy gospodarcze. Do serca Karkonoszy, do Hotelu Gołębiewski między 8 a 10 września przybyło blisko 2,5 tysiąca gości z całego świata. Naukowcy, czołowi politycy, szefowie urzędów centralnych, działacze samorządowi, dziennikarze i ludzie biznesu dyskutowali o rzeczywistości popandemicznej i jej wpływie na Europę.

Polskie "Davos" pełne osobowowości

Debatowano o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów. Eksperci przedstawili również konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Spośród polityków i przedstawicieli rządu zaproszenie do Karpacza przyjęli: wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister finansów Tadeusz Kościński, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz Andrzej Adamczyk, minister transportu. Wśród gości pojawili się również Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG i Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.

Ponad 200 paneli dyskusyjnych

W ciągu trzech dni odbyło się sześć sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztatów oraz prezentacji. Na wydarzeniu nie zabrakło także prezesów dużych spółek. Do Karpacza przybył Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, który opowiadał o prowadzonych przez PKN Orlen procesach akwizycyjnych.

Przemysł i cyberbezpieczeństwo

Na polskim „Davos” debatowano także o przemyśle. Głos zabrali przedstawiciele takich firm jak PKN Orlen, KGHM, PGNiG, Budimex, Maspex, BGK, BOŚ Bank, PARP, ARP czy PFR. Z kolei podczas panelu "Krajowy System Cyberbezpieczeństwa" - potrzebna ewolucja czy rewolucja" eksperci poruszyli kwestie bezpieczeństwa i obrony kraju, w tym również cyberbezpieczeństwa w aspekcie militarnym.

Super Biznes - wywiad

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze