Frankowiczu! Sprawdź, co zrobić po wyroku TSUE! [EKSPERT RADZI]

2019-10-04 16:42 WSB
Frank szwajcarski
Autor: Łukasz Solski

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej otworzył frankowiczom drogę do walki o pieniądze, które wielu z nich straciło płacąc bankom gigantyczne raty, podczas gdy w ich umowach kredytowych zastosowano tzw. nieuczciwe klauzule. Sprawa państwa Dziubak to nadzieja dla wielu kredytobiorców, że bank odda nadpłacone raty kredytu oraz sporządzi nowy harmonogram spłat dalszych rat. Czy jednak każdy frankowicz z wyroku TSUE skorzysta i jak rozpocząć walkę o swoje? Zobacz, co radzi ekspert.

Czy wyrok TSUE dotyczy wszystkich frankowiczów? Czy przewalutowania będą automatyczne? Co zrobić, gdy bank stosował klauzule abuzywne tylko przez pewien czas trwania umowy? Co z osobami, które spłaciły kredyt, a w umowie były klauzule abuzywne? Jak poszkodowany może dochodzić swoich praw? Co z osobami, których sprawy już się toczą? Czy wyrok dotyczy wszystkich osób z kredytami w obcych walutach?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Pensja 8000 złotych dla statystycznego Polaka. Tyle wyniesie średnia płaca w 2023 roku? mecenas Kancelarii Kolmers Legal. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się bieżącym doradztwem w zakresie spraw gospodarczych i prawa spółek, reprezentacją w trakcie postępowań karnych (ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw gospodarczych), a także reprezentacją podczas postępowań i sporów na gruncie prawa cywilnego. W swojej praktyce doradzał również Klientom w zakresie prawa podatkowego, reprezentując ich m.in. w toku kontroli i postępowań podatkowych.

Najnowsze