- Fundacja PKO Banku Polskiego angażuje się w szereg działań w różnych obszarach. Jest to edukacja, sport, kultura, ale również obszar nadziei, w ramach którego angażujemy się w projekt mobilności osób niepełnosprawnych. Współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa pokazuje, że strategiczne i długofalowe partnerstwa przynoszą wymierne efekty – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.
Fundacja PKO BP działa od 2010 roku, a od 2012 roku współpracuje ze stowarzyszeniem SPiNKa. Zajmuje się m.in.aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami ruchu i słuchu. Pomaga finansować im specjalistyczne kursy nauki jazdy, zakupy samochodów i ich adaptację do potrzeb kierowców z niepełnosprawnością, dofinansowuje również zakupy aut do przewozu osób niepełnosprawnych.
- Współpraca z Fundacją PKO Banku Polskiego jest dla nas niesłychanie ważna. Jest to partner, który od 7 lat wspiera naszą organizację. Dzięki temu, ponad tysiąc osób z niepełnosprawnościami jest dzisiaj czynnymi kierowcami i co najważniejsze, są aktywni zawodowo – mówi Krzysztof Marciniak, prezes SPiNKi.
Wspólnie obie organizacje powołały sieć ponad 40 ośrodków szkolenia kierowców z niepełnosprawnościami w całej Polsce. Studenci z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z projektu „Absolwent Driver”. Umożliwia on kursy prawa jazdy w ramach zajęć fakultatywnych na uczelniach. To jedyny taki projekt w kraju, który pilotażowo został uruchomiony na Politechnice Wrocławskiej. Dzięki pomocy Fundacji PKO Banku Polskiego, stowarzyszenie SPiNKa doprowadziło do powstania Krajowego Ośrodka Mobilności Osób Niepełnosprawnych (KOMON) działającego w ramach rządowego programu Dostępność PLUS.
Konkurs Dobroczyńca roku organizuje Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Promuje dobre praktyki zarówno wielkich korporacji, jaki działania dobroczynne małych i średnich firm.