Biedronka

i

Autor: Shutterstock Biedronka nie jest już najtańszą siecią detaliczną

Gdzie można kupić test na Covid z Biedronki?

2021-03-16 7:18

Testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 znikają z Biedronki w ekspresowym tempie. Test dostępny jest od wczoraj i okazał się hitem. Koszt jednego to 49.99 zł. Chętnych nie brakuje, a pracownicy Biedronek mówią w rozmowie z Super Biznesem, że klienci ustawiają się w kolejkach po testy już od samego rana.

Ilość testów na klienta jest reglamentowana i wynosi trzy sztuki. Zainteresowanie okazało się tak ogromne, że testy znikały ze sklepów w przeciągu kilku godzin. "Na Ursynowie testy sprzedały się już o 6 rano" - powiedziała w rozmowie z Super Biznes pracownica Biedronki. Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl odwiedziła Biedronkę przy ul. Sarmackiej na warszawskim Wilanowie. Z przekazanych informacji wynika, że testy zniknęły po godz. 8.

"Po godzinie 9:00 rano pracownik sklepu przy ulicy Sarmackiej w Warszawie poinformował nas, że dostępnych było tylko 50 sztuk testów. Każdy z klientów mógł jednorazowo kupić tylko trzy sztuki. Ostatnie zniknęły po godzinie 8:00" - napisały Wiadomoscihandlowe.pl.

Biedronka – banany za DARMO! Dezodoranty i Persil też! WIELKIE promocje od 18.01

Test dostępny to certyfikowany produkt szwajcarskiego laboratorium PRIMA Lab. Test Primacovid przeznaczony jest do użytku domowego, a jego skuteczność – zgodnie z informacją producenta – szacuje się na 98 proc. Jest to tak zwany test serologiczny – oznacza to, że pozwala wykryć, czy dana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM.

Wykonanie testu trwa kilka minut. W tym celu należy pobrać próbkę krwi z palca i umieścić ją na płytce testu. Po 10 minutach test pokaże wynik: dwie kreski w okienku sygnalizują obecność przeciwciał IgG lub IgM we krwi, przy czym druga kreska może mieć różne odcienie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze