Biedronka

i

Autor: Shutterstock Biedronka nie jest już najtańszą siecią detaliczną

Gdzie można kupić test na Covid z Biedronki?

2021-03-16 7:18

Testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 znikają z Biedronki w ekspresowym tempie. Test dostępny jest od wczoraj i okazał się hitem. Koszt jednego to 49.99 zł. Chętnych nie brakuje, a pracownicy Biedronek mówią w rozmowie z Super Biznesem, że klienci ustawiają się w kolejkach po testy już od samego rana.

Ilość testów na klienta jest reglamentowana i wynosi trzy sztuki. Zainteresowanie okazało się tak ogromne, że testy znikały ze sklepów w przeciągu kilku godzin. "Na Ursynowie testy sprzedały się już o 6 rano" - powiedziała w rozmowie z Super Biznes pracownica Biedronki. Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl odwiedziła Biedronkę przy ul. Sarmackiej na warszawskim Wilanowie. Z przekazanych informacji wynika, że testy zniknęły po godz. 8.

"Po godzinie 9:00 rano pracownik sklepu przy ulicy Sarmackiej w Warszawie poinformował nas, że dostępnych było tylko 50 sztuk testów. Każdy z klientów mógł jednorazowo kupić tylko trzy sztuki. Ostatnie zniknęły po godzinie 8:00" - napisały Wiadomoscihandlowe.pl.

Biedronka – banany za DARMO! Dezodoranty i Persil też! WIELKIE promocje od 18.01

Test dostępny to certyfikowany produkt szwajcarskiego laboratorium PRIMA Lab. Test Primacovid przeznaczony jest do użytku domowego, a jego skuteczność – zgodnie z informacją producenta – szacuje się na 98 proc. Jest to tak zwany test serologiczny – oznacza to, że pozwala wykryć, czy dana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM.

Wykonanie testu trwa kilka minut. W tym celu należy pobrać próbkę krwi z palca i umieścić ją na płytce testu. Po 10 minutach test pokaże wynik: dwie kreski w okienku sygnalizują obecność przeciwciał IgG lub IgM we krwi, przy czym druga kreska może mieć różne odcienie.

Najnowsze