Volkswagen Caddy California 2.0 TDI 122 KM DSG7

i

Autor: Jan Guss-Gasiński Volkswagen Caddy California 2.0 TDI 122 KM DSG7 (2970 mm)

Gigantyczne odszkodowania dla właścicieli aut tych marek. Mogą dostać tysiące euro!

2021-07-15 14:05

Holenderscy właściciele Volkswagena mają prawo do odszkodowania - orzekł w środę sąd w Amsterdamie. Wyrok jest związany z manipulowaniem przez koncern oprogramowaniem, które wskazywało na mniejszą emisję spalin. Sąd uznał, że posiadacze wadliwych aut – a są ich tysiące - mają prawo do odszkodowania. O jakich kwotach mowa?

W środę, 14 lipca sąd w Amsterdamie uznał, iż każdy, kto kupił nowego Volkswagena, Audi, Seata lub Skodę z „oprogramowaniem oszukującym”, ma prawo do odszkodowania w wysokości 3 000 euro. - Każdy, kto kupił samochód ma prawo oczekiwać, iż będzie on spełniał określone prawem normy. Jeżeli tak nie jest, pojazd ma mniejszą wartość – uzasadniał w wyroku sędzia.

W Holandii pozew przeciwko Volkswagenowi, a także dostawcy oprogramowania firmie Bosch i holenderskim dealerom samochodów marki VW, złożyła fundacja „Car Claim”.

ZOBACZ: Ile kosztuje pijanego kierowcę wypadek? Finansowe konsekwencje mogą dobić!

Skandalista Radziwiłł wyrzucił żonę z samochodu. Vlog "Historia z Koprem"

Afery spalinowej ciąg dalszy

W 2015 r. Volkswagen przyznał się do manipulowania oprogramowaniem, które było instalowane w samochodach z silnikiem diesla. Umożliwiało ono spełnienie norm emisji spalin tylko podczas obowiązkowych badań homologacyjnych. W rzeczywistości silniki emitowały wielokrotnie więcej szkodliwych substancji, niż było to dopuszczalne.

Afera z silnikami TDI kosztowała do tej pory niemiecki koncern miliardy euro. Takie odszkodowania Volkswagen był zmuszony wypłacić w niektórych krajach, m.in. w USA i Niemczech. Wielu jego menedżerom postawiono zarzuty karne. W tym gronie znalazł się także były prezes VW Group Martin Winterkorn, który ma zapłacić 11,2 mln euro odszkodowania za spalinowy przekręt.

ZOBACZ: Tak drogo nie było od 7 lat! Ceny paliw przerażają

Rozpoznaj supersamochody z lat 80-tych na zdjęciach

Pytanie 1 z 10
Jeśli Ferrari, to koniecznie czerwone! Jaki to model?
Ferrari
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze