Niedziela handlowa

i

Autor: arc. Niedziela handlowa

GIS ostrzega - te produkty mogą zagrażać zdrowiu! Sprawdź, czy masz je u siebie w domu

2021-06-16 14:20

Główny Inspektorat Sanitarny nakazał natychmiastowe wycofanie ze sklepowych półek produktów, które mogą zagrażać zdrowiu konsumentów. Popularne produkty można znaleźć na półkach m.in. Biedronki, Lidla, Netto, Auchan czy Tesco. Sprawdź, których produktów nie powinieneś kupować w czerwcu 2021.

Czerwcowa lista produktów wycofanych przez GIS w 2021 roku jest naprawdę długa. Wśród podejrzanych produktów znalazły się między innymi popularne parówki, jajka, słodycze i wiele innych.

Produkty wycofane przez GIS ze sklepowych półek:

  • jajka
  • parówki
  • napoje
  • soki
  • przyprawy
  • przekąski
  • produkty bezglutenowe

Na liście wycofanych produktów znajduje się między innymi popularna przyprawa - pieprz, w którym stwierdzono Salmonellę. Oprócz niego ze sklepowych półek wycofane zostały również lubiane przez konsumentów produkty bezglutenowe, w których kontrola wykazała obecność glutenu.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Produkt ten może stwarzać niebezpieczeństwo dla konsumentów uczulonych na gluten. Listę wycofanych produktów powinni sprawdzać zwłaszcza alergicy, dla których spożywanie alergenów może mieć fatalne skutki.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Co mówi prawo w przypadku gdy konsument zakupił towar, który został wycofany ze sklepowych półek na mocy rozporządzenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego? W takim przypadku konsument ma pełne prawo do uzyskania zwrotu poniesionych kosztów a informacja na ten temat znajduje się w sklepach i na stronach urzędowych gis.gov gdzie znajdziemy listy wycofanych produktów.

Paszporty covidowe wchodzą w życie! Dostaną je osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i z testami

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze