Donald Tusk vs Adam Glapiński

i

Autor: Bostylfoto / Super Express; Sebastian Wielechowski / Super Express Donald Tusk vs Adam Glapiński

Konflikt Tusk vs Glapiński

Glapiński bije w Tuska: Chce obalić rząd PiS i wprowadzić euro w Polsce

2022-08-01 10:25

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". W swojej wypowiedzi przekonuje, że Donald Tusk wraz z opozycją dąży do "obalenia rządu i wprowadzenia Polski do strefy euro". Wszystko to nazywa "realizacją niemieckiego planu".

Prezes NBP Adam Glapiński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci"

"To dzieje się teraz i tutaj. Obalić rząd, wprowadzić Polskę do strefy euro, podpisać się pod pomysłem państwa europejskiego. Taki jest ich plan. Z tym planem został wysłany do Polski Donald Tusk" - takie stwierdzenie autorstwa prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego pojawiło się na stronie wsieciprawdy.pl. Jest to zapowiedź nowego wydania nowego wydania tygodnika "Sieci".

Adam Glapiński o rzekomych zamiarach Donalda Tuska

"Zastanawiałem się, dlaczego Donald Tusk zaatakował mnie i Narodowy Bank Polski. (...) Zrozumiałem, że (..) szkodliwy dla Polski atak na bank centralny musi mieć jakieś głębsze przesłanie, jakiś plan. I tu chodzi o zrealizowanie niemieckiego planuobalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, ustanowienia jakiegoś rządu Tuska (bo niekoniecznie on musi być premierem) i wprowadzenia nas do strefy ERM II, czyli związania złotego z euro trwałym kursem, co byłoby przedsionkiem do wprowadzenia euro" - powiedział Glapiński.

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Wizja budowy "państwa europejskiego"

"W oficjalnym programie nowego rządu niemieckiego jest przecież budowa państwa europejskiego. Coś musi być pierwszym elementem tego planu. To przełamanie oporu Polski" - sądzi szef Narodowego Banku Polskiego.

"To nie są patrioci - to konformiści"

Adam Glapiński, stwierdził w wywiadzie, że niektórzy walczą o realizację obcych interesów. "Polacy realizujący plany obcych państw kosztem Polaków – ich poziomu życia, bezpieczeństwa, niepodległości. To nie są patrioci, to konformiści. Tak jak przed laty komuniści w Polsce (...). To dziś elity Platformy Obywatelskiej, ta reprezentacja w Parlamencie Europejskim to często pierwsi sekretarze komunistycznego PZPR będącego agenturą sowiecką w Polsce"

Sonda
Jak oceniasz działalność Adama Glapińskiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany