Google, komputer / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Google, komputer / zdjęcie ilustracyjne

Google będzie kasować pliki z poczty i dysku! Sprawdź, jak nie stracić danych

2020-12-16 16:24

Google wprowadził nowe zmiany zmiany w zasadach dotyczących miejsca na dane na koncie Google. Nowy regulamin dotyczy przede wszystkim plików zapisanych na poczcie Gmail i chmurze Google Drive. Jeżeli korzystaliście z usług Google jako wirtualnego magazynu na pliki, ale nie logowaliście się zbyt często - możecie stracić wszystkie dane! Co zrobić, żeby pliki nie były usunięte? Tłumaczymy.

- Chcielibyśmy poinformować o nowych zasadach związanych z miejscem na dane na kontach Google, na których używane są usługi Gmail i Google Drive (w tym pliki Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji, Rysunków i Formularzy Google oraz pliki Jamboard) oraz usługa Google Photos. Zasady te pozwalają nam dostosować się do standardów branżowych - poinformował użytkowników Google, ostrzegając przed możliwością usunięcia ich plików.

Kłopoty mają osoby, które korzystały z usług Google, takich jak Drive czy Gmail, jako wirtualnego dysku na backupy, ale poza tym nie logowały się zbyt często. Nowe zasady w życie wejdą 1 czerwca 2021 r. Co zmieni się w praktyce i jak nie stracić plików z Google Drive?

- Jeśli przez 2 lata (24 miesiące) nie wykażesz żadnej aktywności w usłudze Gmail, Drive lub Zdjęcia Google, będziemy mogli usunąć z niej treści. Nowe zasady dotyczące nieaktywności nie wpłyną na tych subskrybentów Google One, którzy nie przekraczają limitu miejsca na dane i cieszą się dobrą opinią - podaje Google.

Wielka awaria usług Google. Nie działa Gmail i Dysk

Google decyduje o moim makijażu!

Mówiąc wprost, jeśli nie zalogujemy się przez 24 miesiące do Google - serwis zacznie kasować twoje dane. Podobnie będzie jeśli przez dwa lata przekraczany będzie limit miejsca na dane. Nowe zasady wpłyną na użytkownika, tylko jeśli przez dwa lata nie będzie aktywny, lub przekroczy limit miejsca na dane. Ponieważ nowe zasady wejdą w życie w czerwcu, oznacza to, że do 1 czerwca 2023 roku, nasze pliki będą bezpieczne.

-  Uwaga: zasady dotyczące nieaktywności i przekraczania limitu miejsca odnoszą się wyłącznie do indywidualnych użytkowników usług Google. Zasady dotyczące usług Google Workspace, G Suite dla Szkół i Uczelni oraz G Suite dla Organizacji Non-Profit nie ulegają zmianie. Ich administratorzy powinni zapoznać się z zasadami dotyczącymi miejsca na dane w odpowiednim Centrum pomocy dla administratorów - pisze Google.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze