Majątek Michaiła Gorbaczowa

Gorbaczow nie gustował w luksusach. Miał skromny majątek

2022-08-31 18:47

Wczoraj 31 sierpnia zmarł twórca pierestrojki i ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow. Po odsunięciu od władzy niewiele udzielał się publicznie, jeszcze mniej wiadomo o jego majątku. Można przypuszczać, że należy do zupelnie innego pokolenia niż ludzie związani cz Wladymirem Putinem, tworzący nową oligarchiczną warstwę społeczeństwa. W przypadku Gorbaczowa próżno więc szukać informacji o jachtach czy willach na francuskim Lazurowym Wybrzeżu.

Gdzie mieszkał Michaił?

Po rezygnacji z urzędu, były prezydent dostał rządową chatę, znajduje się we wsi Kalchuga na autostradzie Rublevo-Uspienski. Jest to przestronny, dwupiętrowy dom z poddaszem, a dołączona do niego wieża ma 3 piętra. Na parterze znajduje się kuchnia i jadalnia, a na drugim sypialnia i dwie szafki. Sam prezydent uważa, że ​​w tym wieku nie potrzebuje pałacu -czytamy na portalu iroof-pl.

Pieniądze to nie wszystko Stanisław Szwed

Ten sam portal informuje, że Gorbaczow miał również do dyspozycji kucharz, ochrona, kierowca. Ten dom, podobnie jak samochód, zapewnił stan byłemu prezydentowi na całe życie. 

Ponadto, autor pierestrojki dostał działkę w San Francisco, gdzie obecnie znajduje się Fundacja Gorbaczowa. POnadto rodzina Gorbaczow kupiła nieruchomość w Niemczech, w małym miasteczku Rottach-Egern, w pobliżu jeziora Tegernsee,

O tym, że Gorbaczow nie przywiązywał dużej wagi do strony materialnej może świadczyć fakt, że w niemieckiej rezydencji gdzi espędził ostatnie lata życia, przez 26 lat nie robił remontu. 

"-Dlatego domek jest w opłakanym stanie, dach przecieka, w niektórych miejscach odpada tynk. Ale sam Gorbaczow deklaruje, że lubi dom, ponieważ minęły najlepsze lata jego życia"- czytamy na iroof-pl.

Sonda
Czy Rosja powinna być zapraszana na szczyty międzynarodowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze