Europejskie Kongres Gospodarczy, Katowice 2021. Jarosław Gowin

i

Autor: ART SERVICE Europejskie Kongres Gospodarczy, Katowice 2021. Jarosław Gowin

Gowin ostro o rządzie i Polskim Ładzie. Europejski Kongres Gospodarczy

2021-09-20 13:27

Lider Porozumienia Jarosław Gowin był gościem studia "Super Biznesu" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Ścieżki Gowina z PiS rozeszły się po tym jak polityka nazwał Polski Ład "socjalistycznym oszustwem". Do tej pory Gowin ocenia flagowy projekt PiS surowo. Jak mówi, obok korzystnych dla obywateli rozwiązań, takich jak podniesienie kwoty wolnej od podatku Polski Ład drastycznie podnosi podatki dla przedsiębiorców. Całą rozmowę z Jarosławem Gowinem obejrzycie poniżej.

Według Gowina Polski Ład to "socjalistyczne oszustwo". Co polityk miał na myśli formułując taką ocenę działań PiS? Jak wytłumaczył w rozmowie z "Super Biznesem", Polski Ład zawiera rozwiązania korzystne dla ogółu obywateli, jak podniesienie kwoty wolnej od podatku i i podniesienie pierwszego progu, ale korzyści są zdaniem Gowina pozorne. To dlatego, że jednocześnie podnoszone drastycznie są podatki dla przedsiębiorców, zwłaszcza dla MŚP. Przedsiębiorcy od stycznia zdaniem polityka będą musieli zacząć podnosić ceny produktów i usług. - Już dzisiaj drożyzna jest wysoka, a po wejściu w życie Polskiego Ładu wzrost cen jeszcze przyśpieszy - zapewnia Gowin.

Gowin zwrócił uwagę, że wcześniejsze wybory są możliwe m.in. ze względu na sytuację biznesową. W 2023 r. KE nie pozwoli członkom wspólnoty na zadłużanie się, co spowoduje cięcia budżetowe. Zdaniem Gowina Kaczyński może zastosować "ucieczkę do przodu" i wiosną zdecydować się na wybory parlamentarne.

Czy możliwy jest sojusz PSL i Porozumienia? - W naturalny sposób opozycja, jeżeli chce odebrać PiS władzę, musi rozpocząć proces jednoczenia się. Moim zdaniem, optymalne byłoby powstanie dwóch bloków. Jednego wokół PO i drugiego ciut na prawo, w przestrzeni między PO a PiS. Konieczne byłoby połączenie sił 4 środowisk. PSL, Porozumienia, konserwatywnych samorządowców i Hołowni. Dziś za wcześnie by przesądzać czy taki blok powstanie - mówił Gowin.

Sonda
Jak oceniasz działalność Jarosława Gowina?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze