Grażyna Kulczyk

i

Autor: AKPA Grażyna Kulczyk

Ogromne długi

Grażyna Kulczyk liderem wśród dłużników podatkowych... na Słowacji

2023-03-17 9:14

Według doniesień portalu wyborcza.biz słowacki fiskus wskazuje, że największy dług podatkowy w tym kraju ma Grażyna Kulczyk. Kwota o której mowa to aż 41 mln euro. "Zobowiązanie podatkowe zostało nałożone niezgodnie z prawem" i w sprawie trwa sądowy spór - twierdzą prawnicy miliarderki.

Każdego roku, Słowacja publikuje listy największych dłużników podatkowych w kraju. W pierwszej dziesiątce znalazły się firmy, które łącznie są winne państwu ponad 260 mln euro. Jak informuje wyborcza.biz, w tym roku na czele niechlubnej listy znalazł się polski akcent.

Grażyna Kulczyk liderem wśród dłużników podatkowych na Słowacji

"Na czele listy znalazła się Grażyna Maria Kulczyk, jedna z najbogatszych Polek, była żona Jana Kulczyka. W ostatnim zestawieniu magazynu 'Forbes' znalazła się na 65. miejscu z majątkiem szacowanym na 1,2 mld zł (to głównie dzieła sztuki i nieruchomości). Słowacy twierdzą jednak, że w ich kraju ma do oddania 40,8 mln euro, czyli ok. 191 mln zł" - przytacza portal wyborcza.biz.

Zaległości miały powstać, gdy Grażyna Kulczyk kontrolowała bratysławską spółkę Stary Browar. Zgodnie z informacjami przekazanymi Wyborczej przez prawników miliarderki - spór między Grażyną Kulczyk a słowacki fiskusem ciągnie się od lat. Podkreślili, że w ich opinii dochody, które słowackie organy podatkowe próbują opodatkować, nie podlegają opodatkowaniu.

Sonda
Czy śledzisz losy członków rodziny Kulczyków?
Pieniądze to nie wszystko Bartosz Marczuk
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze