Bazar na Namysłowskiej

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Bazar na Namysłowskiej

Handlarze sprzedawali na straganie podróbki znanych ubrań

2021-07-06 16:23

Podrabiane ubrania sprzedawane na bazarach to jeden z symboli lat 90. i raczkującego kapitalizmu. Stragany wypełniały masowo zwożone z Azji nielicencjonowane ciuchy z symbolami łudząco podobnymi do znaków znanych marek. Mogłoby się wydawać, że w 2021 roku jest to tylko zabawne wspomnienie, ale okazuje się, że straganowe podróbki wcale nie odeszły do lamusa. Warmińsko-mazurskie służby skarbowe zajęły ponad 2 tysiące sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Jak poinformowała Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie podrabianymi ubraniami handlowali w Zalewie obywatele Bułgarii. Jak przekazała we Rosiak, na przełomie czerwca i lipca funkcjonariusze olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na targowisku miejskim w Zalewie odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Ubrania oferowali do sprzedaży młodzi obywatele Bułgarii.

SPRAWDŹJak założyć przez internet konto w Alior Banku

Podczas czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy ujawniono prawie 2 tys. sztuk odzieży o wartości szacunkowej 235 tys. zł. Handlował nimi młody Bułgar. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest osobą niepełnoletnią i wszystkie czynności procesowe zostały przeprowadzone w obecności jego ojca, a sprawę przekazano do wydziału rodzinnego i nieletnich sądu rejonowego w Tczewie.

Na tym samym targowisku służby z Elbląga zajęły blisko 300 sztuk odzieży oznaczonej różnymi znakami towarowymi znanych modowych marek. Handlowała nimi obywatelka Bułgarii, którą przesłuchano w charakterze podejrzanej. Kobieta złożyła do protokołu wniosek o skazanie bez rozprawy i zapłaciła grzywnę w wysokości 3 tys. zł. 

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia
Sonda
Czy zdarzyło Ci się kupić podróbki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze