Henryka Krzywonos

i

Autor: Jan Bielecki Posłanka Henryka Krzywonos

Henryka Krzywonos: Emerytura 74 tys. zł i dom za 500 tys. zł [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2016-05-18 15:21

Mimo, że to dopiero początek przygody Henryki Krzywonos z polityką po 1989 roku, to podobnie jak reszta parlamentarzystów, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych, musiała na początku VIII kadencji Sejmu złożyć swoje oświadczenie majątkowe. Wynika, że niego, że posłanka PO ma ponad 6,3 tys. zł miesięcznej emerytury.

To pierwsza kadencja w Sejmie posłanki Platformy Obywatelskiej. Przed upadkiem żelaznej kurtyny Henryka Krzywonos była motorniczą tramwajów w Gdańsku i jedną z inicjatorek protestów na wybrzeżu oraz sygnatriuszką porozumień sierpniowych. Na emeryturę przeszła w 2009 roku, ale wcześniej związała się z Unią Wolności oraz bez powodzenia startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO.

Jak wynika z oświadczenia majątkowe posłanki, od stycznia pobrała emeryturę na łączną sumę 74 tys. zł. Co miesięcznie daje 6,3 tys. zł.

Skąd tak wysokie świadczenie dla byłej motorniczej? To zasługa Donalda Tuska, który jak były premier, przyznał zasłużonej działaczce niepodległościowej dodatkowe pieniądze w kwocie 3,5 tys. zł miesięcznie.

Dodatkowo Krzywonos zadeklarowała ok. 50 tys. zł oszczędności. Dom o powierzchni 150 m2 z działką ok. 1,2 tys. m2 o wartości ok. 500 tys. zł. Ponadto posłanka PO zarobiła 3201 zł z tytułu umów zlecenie i o dzieło, a także ponad 10 tys. zł wynikających z praw autorskich. Krzywonos posiada również nowe Suzuki 4x4 warte ok. 60 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze