Historia to opowieść o ludziach rzutowana wstecz – Agnieszka Romaszewska-Guzy dla AZiR

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Historia to opowieść o ludziach rzutowana wstecz – Agnieszka Romaszewska-Guzy dla AZiR

2021-01-13 0:00

– Historia zawsze mnie bardzo interesowała, bo interesowali mnie ludzie, a historia to jest opowieść o ludziach, tylko rzutowana wstecz – mówi Agnieszka Romaszewska-Guzy, założycielka i dyrektor Biełsat TV, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Jak tłumaczy Romaszewska-Guzy, absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, historia wydawała jej się szczególnie ciekawa także dlatego, że łączy ona perspektywę pojedynczego człowieka z polityką i wielkimi procesami, w których wszyscy żyjemy. – Humanistyka jest po to, żeby mieć szersze spojrzenie na życie, a dodatkowych elementów zawodowych można się jeszcze potem douczyć. Moim zdaniem na studia humanistyczne też warto iść – zaznacza.

Według dyrektor Biełsat TV, karierę dziennikarską warto natomiast rozpocząć od stażu w redakcji, ale świetnym przepisem na sukces u progu zawodowej kariery jest także własna działalność, np. w formie prowadzenie bloga. Warto też proponować swoje projekty innym. – W tej chwili głównie skupiamy się na tzw. nowych mediach, szukamy m.in. pomysłów na dziennikarstwo „youtubowe”. Przydałby mi się każdy, kto miałby na to pomysły – mówi Agnieszka Romaszewska-Guzy. Jak dodaje, praca w Biełsat TV wymaga dużej kreatywności, ponieważ stacja działa na kilku rynkach, dlatego konieczne jest różnicowanie form przekazu do każdej z grup odbiorców. Podkreśla również, że praca w telewizji wymaga wprawy, a także prawidłowego mówienia w danym języku, w tym właściwego akcentowania. – Trzeba umieć mówić konkretnie i tak, żeby docierać do odbiorcy – wyjaśnia.

Jak wygląda praca w Biełsat TV? Czym charakteryzują się studia historyczne? Więcej w wypowiedzi Agnieszki Romaszewskiej-Guzy dla AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl , to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze