Zamieniają stadiony na szpitale

i

Autor: Shutterstock Zamieniają stadiony na szpitale

ILE będzie kosztować budowa szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym?

2020-10-21 17:32

- Są tam prowadzone dość poważne prace budowlane, jest też dużo kosztownych prac dotyczących kładzenia infrastruktury doprowadzającej tlen i elektryczność - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Koszt urządzenia szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym wyniesie tym samym kilkanaście milionów złotych.

Szef KPRM powiedział na konferencji prasowej w Warszawie, gdzie będą zlokalizowane kolejne szpitale tymczasowe, skąd będzie obsługująca je kadra oraz ile będzie kosztować stworzenie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Dworczyk zaznaczył, że lokalizacje innych szpitali tymczasowych będą zależne od decyzji wojewodów i to oni będą o nich informować.

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

- Jeśli chodzi o kadrę, staramy się, aby pozyskiwanie kadry pracowników medycznych do tych szpitali tymczasowych, na Stadionie Narodowym też, nie powodowało zakłóceń pracy normalnych szpitali. Z tych osób, które zgłosiły się do tej pory jako ochotnicy, osoby deklarujące gotowość do pracy, większa część nie pracowała do tej pory przy walce z covidem w pełnym wymiarze - powiedział Dworczyk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przychodnie nie przyjmują pacjentów i nie odbierają telefonów. Przeprowadzono kontrole

Pytany o koszty utworzenia szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, Dworczyk powiedział, że informacja na temat wykorzystanych środków na szpitale tymczasowe zostanie podana w "terminie późniejszym". - To będzie kilkanaście milionów złotych, tutaj są prowadzone dość poważne prace, na przykład budowlane, bo trzeba np. wydzielić części na stadionie, żeby były czyste od tych zakażonych, wydzielone w sposób trwały - zaznaczył szef KPRM.

Radom - kolejka do jedynego w mieście punktu wymazu na obecność SARS COV-2.

Dodał, że większość wyposażenia takiego jak respiratory, łóżka, kardiomonitory, tomografy będzie wykorzystywana z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych, a część tego sprzętu już jest zwieziona na miejsce.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany