salon kosmetyczny

i

Autor: Pixabay

Ile zarabia kosmetyczka, kosmetolog i fryzjerka w Polsce? ZOBACZ!

2020-09-25 6:23

Kosmetyczka, kosmetolog czy fryzjerka to w Polsce niezwykle popularne zawody, zwłaszcza wśród kobiet. Nawet w mniejszych miejscowościach może się zdarzyć, że spotkamy dwa czy trzy salony fryzjerskie bądź urody. Skoro zawody te wykonuje tak wiele osób, zdecydowaliśmy się sprawdzić ile można zarobić jako kosmetyczka, kosmetolog i jako fryzjerka.

Fryzjerka, kosmetyczka czy kosmetolog - to zawody, dzięki którym możemy poczuć się piękniejsi. Chociaż jednym wystarczy drobny makijaż zrobiony w domu i raz na kilka miesięcy wizyta u fryzjera, inni na urodę potrafią wydać fortunę. To też sprawia, że zakłady fryzjerskie potrafią otwierać się co kilkaset metrów, a kosmetyczki prywatnymi autami jeżdżą po domach klientek i klientów oferując swoje usługi. Zarobki w tych branżach ściśle są zależne właśnie od ilości klientów, oferowanych usług, a także lokalizacji.

ZOBACZ KONIECZNIE: Zmiany w 500 plus 2021. Nie dostaniesz pieniędzy, jak tego nie zrobisz!

UWAGA! Wielkie promocje w Rossmannie. Perfumy tańsze nawet o 150 złotych

Fryzjerka czy fryzjer w Polsce, jeżeli nie ma własnego salonu, nie może liczyć niestety na duże pieniądze. Średnia to 2000 złotych na rękę, a górny pułap to 3000 złotych netto. Dlatego często fryzjerzy dorabiają, oferując strzyżenie i pielęgnacje włosów przed ślubami czy weselami. W ten sposób mogą w dobrym sezonie do swoich miesięcznych zarobków doliczyć jeszcze 1000-2000 złotych. Zupełnie inaczej sprawa ma się z fryzjerkami, które otworzą własny salon. Tutaj, jak wylicza portal zadłużenia.com, to minimum 10000 złotych przychodu miesięcznie już po opłaceniu wszelkich należności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ponad milion Polaków szturmuje urzędy pracy. Nowe dane o bezrobociu w Polsce

Sonda
Czy uważasz, że rząd powinien znieść dodatkowe świadczenia dla emerytów, jak trzynastki czy 500 plus dla niesamodzielnych, a w zamian wprowadzić emerytury bez podatku?

Zarobki kosmetyczki/kosmetologa są nieco wyższe od fryzjerów. Podstawowa pensja na jaką może liczyć początkująca kosmetyczka lub kosmetolog to ok. 2500 złotych netto. W większych miejscowościach lub oferując szerszy zakres usług taka płaca wzrasta do 3300 złotych. Kosmetyczka/kosmetolog powinna się jednak stale kształcić, podnosząc swoje kwalifikacje poprzez uczenie się np. nowych zabiegów. Wtedy pensja może wzrosnąć do nawet 6000 złotych. Otwierając salon kosmetyczny, podobnie jak w przypadku fryzjerskiego, wiele zależy od jego lokalizacji. Jednak w większych miastach przychód może wynieść ok. 20000 złotych miesięcznie.

Tańczące z promocjami 24 IX
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze