Ile zarobi pani od sprzątania w Szpitalu na Stadionie? Kwoty są SKANDALICZNE!

Sprzątaczka
Autor: peter774 / CC0 / pixabay.com

Jak można zaproponować pracownikowi tak niskie wynagrodzenie za pracę w tak trudnych warunkach? Znamy stawkę godzinową przewidzianą dla osób sprzątających w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym. Dzień pracy trwa tam 12 godzin!

Jak tłumaczył przed kilkoma dniami minister zdrowia lekarze pracujący na oddziałach covidowych mogą liczyć na 175 proc. wynagrodzenia. Kwota ta wynika m.in. z ryzyka które podejmują pracując z osobami zarażonymi. Tak samo jak personel medyczny ryzykują pozostali pracownicy szpitala polowego na Stadionie Narodowym. Wśród nich - osoby sprzątające. Mogą liczyć na zaledwie 16 zł na rękę za 12-godzinną zmianę.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Koronawirus w Polsce: Seniorze! SANATORIA ZAMKNIĘTE

Ogłoszenie kierowane jest głównie do pracownic z Ukrainy. Jak dowiedział się portal Money.pl osoby zatrudnione zostaną objęte prywatnym pakietem medycznym. Niestety nie mogą liczyć na wypłatę pełnego wynagrodzenia w razie gdyby musiały poddać się kwarantannie, lub izolacji.

Wielogodzinne kolejki do wymazów

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował wczoraj, że do pracy w szpitalu na Stadionie zgłosiło się ponad 1200 chętnych z całej Polski. Nie doprecyzował, ilu z nich to lekarze, pielęgniarki, a ile – ratownicy medyczni. Wiadomo natomiast, że chęć pracy zgłosiło 250 strażaków z kilku województw.

Najnowsze