Starlink o połowę tańszy w Polsce

i

Autor: Shutterstock; AP/Jae C. Hong Starlink o połowę tańszy w Polsce

Starlink w Polsce

Internet od Elona Muska o połowę tańszy! Cena specjalnie dla Polaków

2022-08-26 12:37

Internet satelitarny Starlink od SpaceX Elona Muska będzie tańszy w Polsce! Firma poinformowała, że ze względu na „warunki panujące na lokalnym rynku” cena zostaje obniżona z 449 zł na 219 zł/miesięcznie. Jest jednak haczyk - w zamian wzrosła cena zakupu sprzętu. Jednak nie płacimy za wysyłkę i obsługę.

Starlink tańszy w Polsce! Firma obniża cenę abonamentu

Gdy Starlink pojawił się na polskim rynku, wielu klientów zniechęciła cena wysokości 449 zł/miesięcznie, przez co na internet od SpaceX mogli soibie pozwolić tylko zamożniejsi. Do tego sam sprzęt kosztował 2269 zł. Firma zdecydowała się dostosować ofertę do polskiego rynku i obniżyła abonament niemal o połowę, do 230 zł/miesięcznie. W zamian zwiększona została cena zakupu sprzętu, ale jest to zmiana kosmetyczna, bo trzeba zapłacić 2300 zł. Mimo wszystko sytuacja jest o tyle korzystna dla klientów, że po zmianach nie trzeba zapłacić za wysyłkę i obsługę. Oferta jest więc lepiej przystosowana do zasobności portfela Polaków niż do tej pory, co może skutkować wzrostem zainteresowania.

Pieniądze to nie wszystko Stanisław Szwed

Starlink poinformowało, że obniżka ceny związana jest w uwzględnieniem "parytetu siły nabywczej" klientów w Polsce. Co więcej, osoby które już wykupiły internet od SpaceX nie muszą składać żadnych wniosków, niższy abonament będzie uwzględniony w fakturach, które zostaną wygenerowane po 24 sierpnia.

Co to Starlink? Internet od Elona Muska

Starlink pojawił się na polskim rynku we wrześniu 2021 roku. W ramach pakietu, klient otrzymuje antenę, router WiFi, zasilacz, kable oraz statyw montażowy. Jak wynika z badań Ookla, internet od Elona Muska potrafi generować dużo wyższe prędkości pobierania od internetu szerokopasmowego. 

Sonda
Widziałeś już Starlinki Elona Muska?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze