Elon Musk

i

Autor: BRITTA PEDERSEN/AFP/East News

Elon Musk znowu wystrzeli w kosmos. Nie przepuści nawet Marsowi

2021-08-16 16:00

Elon Musk i zarządzana przez niego firma przygotowują się do pierwszego wystrzelenia w kosmos statku kosmicznego Starship. W przyszłości w ramach programu Artemis statek ma zawieźć astronautów na Księżyc, w dalszej perspektywie na Marsa.

Założyciel SpaceX, miliarder Elon Musk, zapowiedział w sobotę, że rakieta Starship powinna być gotowa do pierwszego lotu orbitalnego w najbliższych tygodniach.

Rakieta pomyślnie przeszła testy

Kilka dni temu Elon Musk opublikował w sieci zdjęcia i poinformował, że wstępny montaż rakiety został ukończony. Statek kosmiczny został połączony z tzw. boosterem rakiety, który ma wynieść go w przestrzeń kosmiczną. Cała konstrukcja ma aż 120 m wysokości. Tym samym system jest wyższy i silniejszy od słynnej rakiety Saturn V, którą wykorzystywano w programie lotów na Księżyc Apollo.

W maju br. prototyp rakiety Starship SN15 firmy SpaceX zaliczył udane lądowanie. Był to piąty test na dużej wysokości i jednocześnie pierwszy, kiedy prototyp statku kosmicznego nie został zniszczony przy lądowaniu.

ZOBACZ: Gagarin poleciał w kosmos 60 lat temu. Tak upamiętnili go następcy

Człowiek w kosmicznym ubraniu, w środku nocy, zatańczył makarenę w lesie

Marzenia miliardera o podróży orbitalnej

Bardziej przystępne podróże kosmiczne są od dawna marzeniem miliardera. Elon Musk twierdzi, że system Starship, po zakończeniu wszystkich prac rozwojowych, będzie bardziej niż wystarczający do lotów załogowych na Księżyc i Marsa. Według wcześniejszych zapowiedzi milardera, Starship ma być gotowa już w 2023 roku.

ZOBACZ: Stan wskazujący na nieważkość

Sonda
Odważył(a)byś się na taki lot?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze