Jacek Kurski odwołany z TVP. Ile zarobił prezes telewizji publicznej?

i

Autor: Adam Jankowski/Reporter Jacek Kurski odwołany z TVP. Ile zarobił prezes telewizji publicznej?

Odwołanie prezesa TVP

Jacek Kurski odwołany z TVP. Ile zarobił prezes telewizji publicznej?

2022-09-05 13:26

Portal i.pl poinformował, że Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Ponadto w mediach pojawiła się informacja, że na to stanowisko powołany został Mateusz Matyszkowicz. Portal i.pl donosi również, że zarząd TVP będzie jednoosobowy. Ile podczas swojej kadencji zarobił Jacek Kurski?

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP po raz trzeci. Tym razem skutecznie?

Jak przypomina portal i.pl Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP. W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP. Dziś w mediach pojawiła się informacja o odwołaniu jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Finanse TVP w 2021 roku. Zarobki prezesa i zarządu ze spadkiem, choć wciąż imponujące

W maju 2022 roku Telewizja Polska przedstawiła Radzie Mediów Narodowych swoje przychody za ubiegły rok (2021). Jak wynika z raportu, TVPw roku 2021 zanotowała wzrost wpływów z reklam i sponsoringu, co dało 884 mln zł przychodu. Także państwo przekazało środki dla TVP w ramach rekompensaty z budżetu państwa na rzecz utraconych wpływów abonamentowych w wysokości 1,711 mld zł.

Natomiast z samych abonamentów wpłynęło 331 mln zł. Spółka odnotowała wzrost kosztów działalności, w sumie o 18,96 proc., czyli łącznie 3,35 mld zł. W raporcie podkreślono też, że TVP zaoszczędziła 110 mln zł na usługach zewnętrznych - przytacza portal Wprost.

W 2021 roku wynagrodzenie Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza spadło 25,64 proc. Przekazano im wynagrodzenie w sumie 1,597 mln zł, co porównując z sumą z 2020 r. (2,174 mln zł), jest zauważalnym spadkiem.

Ile zarobił Jacek Kurski na fotelu prezesa TVP w poprzednich latach?

Jacek Kurski pobierał równie wysokie wynagrodzenie we wcześniejszych latach swojej "kadencji" na stanowisku prezesa TVP. w 2016 roku zarobił 304 tys. zł brutto, w 2017 roku 333,2 tys. zł brutto, w 2018 roku ok. 414 tys. zł brutto.  Jacek Kurski był jednym z najdłużej urzędujących prezesów Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski dostanie gigantyczną odprawę

Zgodnie z rozporządzeniem Jackowi Kurskiemu jako byłemu prezesowi TVP przysługuje odprawa w wysokości trzymiesięcznej pensji - informuje za pośrednictwem Twittera Marcel Zatoński, dziennikarz Pulsu Biznesu.

Radosław Fogiel o odwołaniu Jacka Kurskiego

Na temat odwołania Jacka Kurskiego wypowiedział się na Twitterze poseł Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Poinformował, że "zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania".

Sonda
Czy cieszysz sie z odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Materiał sponsorowany