Jak być dobrym dziennikarzem – Tomasz Wołek dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Jak być dobrym dziennikarzem – Tomasz Wołek dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2021-01-22 9:58

- Trzeba mieć przede wszystkim ciekawość życia. Interesować się wieloma rzeczami oraz mieć w miarę możności jakąś swoją specjalność, dziedzinę, w której można być dobrym i w której można się wyróżnić. A zarazem należy być na tyle wszechstronnym, żeby swobodnie poruszać się po znacznie szerszej przestrzeni – mówi Tomasz Wołek, dziennikarz, publicysta polityczny i komentator sportowy, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej AZiR (azir.edu.pl).

Jak podkreśla, dobry dziennikarz powinien nienagannie władać językiem polskim. Niezwykle istotne jest więc czytanie książek, dzięki któremu można się nauczyć nie tylko poprawnej polszczyzny, ale także jasnego i logicznego mówienia. Zdaniem Tomasza Wołka dobry dziennikarz powinien być również uczciwym człowiekiem. – Taka niezbędna uczciwość wewnętrzna jest koniecznym warunkiem, żeby być dobrym, prawdziwym dziennikarzem – zauważa.

Tomasz Wołek, z wykształcenia historyk i absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, choć mówi  o sobie, że „historykiem był tylko raz”, zdecydowanie zachęca do wybierania tego kierunku. Jak podkreśla, studiowanie historii nie musi oznaczać wiązania z nią zawodowej przyszłości. – Imałem się w życiu różnych zajęć. Byłem dziennikarzem, spikerem – wszystko to przychodziło mi z dużą łatwością, a historia dawała rodzaj wszechstronności i pozwalała mierzyć się z bardzo różnymi wyzwaniami – zaznacza Wołek.

Jak przebiegała kariera zawodowa Tomasza Wołka? O tym więcej w jego wypowiedzi dla AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze