pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

Jak dostać 2 tysiące złotych? Jest pewien sposób

2020-12-21 16:59

Nawet 2 007 zł można odliczyć pod podatku PIT za 2020 rok, wpłacając pieniądze na IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego - wylicza Aviva. Ale by móc odliczyć taką pulę, jest pewien haczyk. Przelew trzeba szybko zrobić. Wpłata musi zostać zaksięgowana na rachunku przed końcem roku.

Jest dobra wiadomość dla właścicieli dodatkowych kont emerytalnych. W tym roku na swoje IKZE można wpłacić maksymalnie 6 272,40 zł. Kwota odliczenia od podatku zależy od stawki PIT, którą płaci podatnik. Co bardzo ważne, pieniądze na IKZE można wpłacić jednorazowo, w ratach lub można robić to systematycznie, np. po 300 zł miesięcznie. Jeśli właściciel konta IKZE chce skorzystać z ulgi podatkowej za ten rok, to musi spieszyć się z ewentualną wpłatą na IKZE. Powód? Pieniądze muszą  zostać zaksięgowane najpóźniej w Sylwestra.

Czym jest IKZE? To indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego. To dobrowolna forma ubezpieczenia społecznego w Polsce stanowiąca tzw. III filar emerytalny. IKZE umożliwia gromadzenie środków na dodatkową emeryturę. Wpłaty na konta IKZE można odliczyć w danym roku od dochodu IKZE pozwala na zgromadzenie dodatkowych oszczędności emerytalnych przy jednoczesnych korzyściach podatkowych. Ta ulga w PIT ma charakter długofalowy – można z niej korzystać co roku. Wiadomo już, że limit wpłat na IKZE w 2021 został podniesiony do 6 310,80 zł.

Warto zaznaczyć, że osoby posiadające IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne również są na ostatniej prostej, aby wykorzystać limit wpłat, który wynosi 15 681 zł.

Świątecznie na toruńskiej starówce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze