500 plus zmieni się w 700 plus

i

Autor: Shutterstock 500 plus zmieni się w 500 plus

5000 zł zwrotu podatku! Ministerstwo Finansów radzi jak szybko odzyskać pieniądze

2022-03-22 11:23

Usługa AUTO ZWROT wchodzi w życie. To rozwiązanie, które bardzo ułatwi życie niemal wszystkich podatników. System automatycznego zwrotu podatku VAT i nadpłaty PIT, o nazwie AUTO ZWROT skraca czas obsługi deklaracji i przyspiesza zwrot podatku do kilku dni - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Według KAS przez system przeszło ponad 1,1 mln zwrotów podatku.

Jak szybko dostać zwrot podatku?

Zwrot podatku od tej pory będzie błyskawicznie trafiać do podatnika. Wszystko dzięki usłudze AUTO ZWROT. - Automatyzacja zwrotów zdecydowanie skróciła czas przekazania środków na konto podatnika. To kolejne rozwiązanie programu Klient w centrum uwagi KAS, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dzięki automatyzacji obsługa prawidłowych dokumentów przebiega bez udziału pracowników. Ułatwia to znacznie pracę urzędów skarbowych - informuje zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

KAS wyjaśnia, że robotyzacja zwrotów VAT i nadpłat z PIT-37 polega na automatycznej weryfikacji okoliczności zwrotu lub nadpłaty i oceny możliwości przekazania środków na rachunek bankowy. System umożliwia szybki i automatyczny zwrot podatku. Jeśli deklaracja przejdzie pozytywną weryfikację (np. brak zaległości podatkowych), system w ciągu kilku dni dokona zwrotu podatku na konto bankowe podatnika. Automatyzacja obejmuje zwroty VAT do kwoty 5 tys. zł i zwroty nadpłat PIT-37 do kwoty 5 tys. zł z zeznań złożonych w przez usługę Twój e-PIT.

Super Biznes Jacek Sasin

Według KAS system AUTO ZWROT skrócił czas obsługi deklaracji i przyspieszył zwrot podatku, co wpływa na poprawę płynności finansowej podatników. Z informacji przekazanych przez KAS wynika, że do 18 marca 2022 roku w automatyczny sposób zrealizowano 1 mln 30 tys. 85 nadpłat PIT i 105 tys. 907 zwrotów VAT.

Sonda
Czy jesteś za 99-procentowym podatkiem dla najbogatszych?
Najnowsze