Jak odmówić przyjęcia oferty pracy?

i

Autor: Materiały prasowe

Praca

Jak odmówić przyjęcia oferty pracy?

2023-02-02 0:05 Materiał sponsorowany

Wyobraź sobie sytuację: po długotrwałym przeglądaniu ofert pracy na Pracuj.pl trafiasz na, zdawałoby się, idealne ogłoszenie. Aplikujesz na nie, po czym dostajesz zaproszenie na rozmowę o pracę. Jednak oferowane warunki współpracy nie są odpowiednie. Jak w takim wypadku odrzucić ofertę pracy? Sprawdź sam!

Odwiedź serwis Pracuj.pl i sprawdź najnowsze oferty pracy w lokalizacji Praca Białystok

W których momentach odrzucić ofertę pracy?

Często pracownicy zastanawiają się, kiedy należy odrzucić ofertę pracy. Po pierwsze, przypomnij sobie wszystkie warunki pracy przedstawione przez rekrutera. Jeżeli którykolwiek punkt, rozpoczynając od niskiego wynagrodzenia, a kończąc na nieodpowiednich godzinach pracy czy braku perspektyw rozwoju zawodowego, jest dla Ciebie nieodpowiedni, to warto przemyśleć odrzucenie oferty. Nie ma sensu rozpoczynać pracy w firmie, jeżeli przedstawiona oferta nie jest atrakcyjna. Z czasem te właśnie niespełnione warunki pracy mogą stać się problemem, który często prowadzi do zwolnienia i ponownego szukania posady.

Kolejną przesłanką do odrzucenia oferty pracy jest zła atmosfera panująca podczas rozmowy. Niemiły rekruter i niestosowne pytania powinny zapalić czerwoną lampkę w głowie kandydata. Jeżeli firma nie potrafi odpowiednio przedstawić oferty podczas rozmowy, to zapewne w firmie atmosfera również nie jest zbyt ciekawa.

Inną sytuacją, w której powinieneś odrzucić ofertę pracy, jest otrzymanie lepszej oferty. Jeżeli konkurencyjna firma zgadza się na spełnienie Twoich warunków współpracy, a ich propozycja jest dla Ciebie korzystniejsza, to należy poinformować pracodawcę o swojej rezygnacji z pracy.

Jak odmówić przyjęcia oferty pracy?

Podczas pisania maila z wytłumaczeniem swojej rezygnacji zachowaj profesjonalny ton. Przedstaw rzeczowo argumenty, które odpowiednio obrazują Twoją decyzję. Na samym początku pamiętaj o podziękowaniu za ofertę współpracy. Nie rozpisuj się za długo o decyzji, lecz w konkretny sposób przedstaw swój obraz sytuacji. Złym pomysłem w tego typu sytuacjach będzie ignorowanie rekrutera. Nie masz pojęcia, z jakimi osobami i firmami będziesz miał w przyszłości do czynienia, dlatego nie warto palić za sobą mostów. Jednocześnie pamiętaj o tym, aby informację o swojej decyzji przekazać jak najszybciej, tak aby nie zaburzyć procesu poszukiwania pracowników w danej firmie i dać czas danemu pracodawcy na znalezienie innego kandydata.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze