Sklep, zakupy, wózek

i

Autor: Pixabay Majówka 2021 - czy sklepy 2 maja są otwarte? Gdzie zrobić zakupy w Święto Flagi [LISTA]

Jak są czynne sklepy w niedzielę 15 sierpnia 2021

2021-08-14 7:33

Jak są czynne sklepy w niedzielę 15 sierpnia? W związku z przepisami o zakazie handlu w niedziele w tym roku jeszcze tylko w kilka niedziel będzie można zrobić zakupy w dużych marketach takich jak Lidl, Biedronka, Netto, Carrefour, Auchan. Czy niedziela 15 sierpnia jest jedną z nich? Przypominamy, że przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele weszły w życie przed trzema laty. Ale cały czas wzbudzają kontrowersje. Pamiętajmy, że cały czas mamy epidemię, przybywa zachorowań na COVID-19 i na zakupach stosujmy zasadę ddm: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Niedziele handlowe 2021. Czy w niedzielę 15 sierpnia zrobimy zakupy w dużych marketach typu Lidl i Biedronka? Niestety, w tym roku jeszcze tylko w kilka niedziel będzie możliwy wielkopowierzchniowy handel. Handlowe niedziele w 2021 roku przypadną jeszcze: 29 sierpnia oraz 12 i 19 grudnia. Zatem w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia sklepy typu Lidl czy Biedronka będą NIECZYNNE. Ale w tym roku nawet gdyby nie ustawowy zakaz handlu, to i tak w tę niedzielę nie zrobilibyśmy zakupów w większych sklepach. Dlaczego? 15 sierpnia przypada Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej) ,a także Święto  Wojska Polskiego. To dzień, który w kalendarzu zawsze jest dniem wolnym od pracy. Zatem w niedzielę 15 sierpnia czynne będą tylko osiedlowe sklepiki, Żabki i te sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel lub jego pomocnik zatrudniony na podstawie umowy nieetatowej.

Przypominamy, że cały czas trwa pandemia koronawirusa i zakupy w Lidlu, Biedronce, innych sklepach robimy w reżimie sanitarnym. Obowiązuje zasada DDM: dystans, dezynfekcja i maseczka. Obsługa sklepu ma obowiązek pilnować, by konsumenci przestrzegali tych zasad. W razie niedopatrzenia, kiedy widzimy osobę bez maseczki w sklepie, zgłaszajmy to natychmiast obsłudze. Niedopilnowanie tego może skutkować wysokim mandatem nałożonym na kierownika sklepu i na osobę bez maski. Nawet osoby zaszczepione zobligowane są do stosowania się do tych reguł.

Sonda
W którym sklepie są lepsze promocje - Lidl czy Biedronka?
Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!
Najnowsze