Zakupy

i

Autor: pixabay.com

Święto Niepodległości

Jak są otwarte sklepy 11 listopada? Gdzie zrobić zakupy 11.11.2022?

2022-11-09 16:58

Święto Niepodległości obchodzimy w piątek 11 listopada. To dzień wolny od pracy. Zgodnie z ustawą o zakazie handlu sklepy będą zamknięte. W tym dniu nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Lidl, Kaufland czy Carrefour. Czynne mogą być tylko wybrane sklepy i punkty usługowe. Gdzie zrobimy zakupy 11 listopada?

Święto Niepodległości 2022 – jak otwarte są sklepy 11 listopada?

W piątek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Tego dnia obowiązuje zakaz handlu. W związku z tym na większe zakupy trzeba było wybrać się w czwartek 10 listopada. Tego dnia część sklepów sieci Biedronka będzie otwartych nawet do godziny 23.30 lub dłużej. W Święto Niepodległości 11.11 zamknięte będą sklepy: Aldi, Auchan, Biedronka, Carrefour, Dino, Kaufland, Lidl, Spar, Stokrotka. O otwarciu sklepów sieci Intermarche 11 listopada decydują właściciele, podobnie jak godzinach otwarcia poszczególnych placówek. W sobotę 12.11. wszystkie sklepy będą czynne tak jak zwykle od poniedziałku do soboty w standardowych godzinach otwarcia. Pamiętajmy też, że 13 listopada wypada niedziela z zakazem handlu.

Święto Niepodległości – gdzie zrobimy zakupy 11 listopada?

W dni objęte zakazem handlu, czynne mogą być tylko małe sklepiki osiedlowe i sklepy typu Żabka czy Freshmarket, w których to za ladą stanie sam właściciel (franczyzobiorca) lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. Pracownicy etatowi mają wolne. Sklepiki sieci Carrefour Express 11 listopada mogą być czynne, ale zależy to od decyzji właściciela. Od niego również zależą godziny otwarcia. Również franczyzobiorcy sklepów Żabka sami podejmują decyzję o otwarciu sklepu. Informacje o godzinach otwarcia Żabek  będą dostępne w poszczególnych placówkach i na stronie www.zabka.pl oraz aplikacji żappka. Te sklepy, które zostaną otwarte, czynne będą krócej niż zwykle – w godzinach: 10.00 -19.00 lub 11.00 – 21.00. Dodatkowo  opcją na drobne zakupy są stacje benzynowe, gdzie w niedziele i święta sklepy są zazwyczaj czynne. 11 listopada mogą być otwarte lokale gastronomiczne, cukiernie, kawiarnie, restauracje, kwiaciarnie, saloniki prasowe.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedzielę i święta powinien być zniesiony?
Tańczące z Promocjami 08.11.2022
Najnowsze