Rozliczanie PIT 2023

i

Autor: Getty Images

Zwrot podatku

Jak sprawdzić, kiedy dostanę zwrot podatku? Sposób jest bardzo prosty

2023-04-25 0:26

Od 15 lutego do 2 maja wszyscy mamy czas na rozliczenie się z fiskusem. Pierwsze zwroty podatku trafiły już na konta podatników, ale niektórzy jeszcze na nie czekają. To, kiedy pojawią się pieniądze, można sprawdzić w bardzo prosty sposób. Jaki?

Zwrot podatku 2023 na finiszu

Od 15 lutego do 2 maja br. w usłudze Twój e-PIT czekają na podatników przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) rozliczenia roczne za 2022 r. Rozliczenie PIT w formie elektronicznej niesie za sobą szereg korzyści. Zwrot nadpłaconego podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia deklaracji. Dzięki automatyzacji zwrotów nadpłaty z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konto znacznie szybciej, nawet do 10 dni.

Jak sprawdzić status zwrotu podatku?

Jeżeli chcemy zobaczyć, kiedy przyjdzie nasz zwrot podatku, wystarczy kilka kliknięć. Trzeba w tym celu wejść w usługę e-PIT. Jak podaje portal dobreprogramy.pl, po uruchomieniu jej i zalogowaniu się, należy przejść do zakładki "Złożone dokumenty". Tam znajdują się wszystkie informacje na temat twoich deklaracji PIT, w tym właśnie status. - Zarówno status zwrotu, datę jego dokonania oraz informację o ewentualnym potrąceniu części nadpłaty na rzecz innych zobowiązań podatkowych – wszystko to znajdziesz na platformie e-Urząd Skarbowy. Jeśli po zalogowaniu znajdujesz się na jej głównej stronie, to wybierz kafelek "Zwroty podatków" znajdujący się w centralnej części okna - czytamy. 

Znajdą tam się wszystkie aktualne i archiwalne zwroty, wraz ze statusami. Klikając "Więcej" możemy poznać dodatkowe szczegóły, między innymi właśnie sprawdzić datę zwrotu podatku.

Sonda
Czy to dobrze, że bogatsi zapłacą wyższe podatki?
Pieniądze to nie wszystko Bartosz Marczuk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze