Jak zostać ekspertem ds. Rosji? – Marek Budzisz dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Jak zostać ekspertem ds. Rosji? – Marek Budzisz dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2021-01-29 13:15

Zainteresowanie wschodnim sąsiadem w latach 80. wiązało się dla Marka Budzisza przede wszystkim z drążeniem nurtującego problemu, jakim było uniezależnienie się Polski od ZSRR. – Żeby pozbyć się brzemienia Rosji, trzeba ją poznać i trzeba się nią interesować. To jest pasjonujący świat i jak się wejdzie na tę drogę, to się już z niej nie schodzi – mówi Marek Budzisz, ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu w Instytucie Wolności, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej AZiR (azir.edu.pl).

– Myślałem, że będę zajmował się historią zawodowo, tzn. myślałem o sobie w kategoriach pracownika naukowego – zaznacza Budzisz, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Jednak przemiany, które miały miejsce pod koniec lat 80., sprawiły, że zmienił pomysł na siebie i zaczął zajmować się polityką, dziennikarstwem, a w końcu przeszedł do biznesu. – Nie żyję z historii, ale piszę na te tematy, interesuję się nimi i cały czas czytam. Mnie historia pomogła też dlatego, że uczy ona, jak postępować ze źródłami, ponieważ jest to w gruncie rzeczy krytyka źródeł, umiejętność ich pozyskiwania, oceniania i porównywania – podkreśla.

Jak zostać ekspertem ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu? Więcej w wypowiedzi Marka Budzisza udzielonej AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl , to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze