Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński - zarobki po odejściu z rządu. Ile pieniędzy straci prezes PiS?

2022-06-21 8:09

Majątek Jarosława Kaczyńskiego ucierpi na jego odejściu z rządu? Prezes PiS poinformował dziś nad ranem w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że odchodzi z rządu. Jak zapowiedział, jego funkcję - wicepremiera, szefa komitetu spraw bezpieczeństwa - ma przejąć obecny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Rezygnacja prezesa PiS z funkcji ministra wiąże się również ze znacznym pomniejszeniem zarobków i powrotem do funkcji szeregowego posła. Ile straci Jarosław Kaczyński na odejściu z rządu?

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu. Ile pieniędzy straci?

Szef komitetu do spraw bezpieczeństwa, wicepremier Jarosław Kaczyński poinformował dziś Polską Agencję Prasową, że "już nie jest w rządzie". Potwierdził, że wniosek o odwołanie został już przyjęty przez premiera oraz podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Prezes PiS stwierdził, że zrealizował swoje cele i skupi się teraz na przygotowaniu partii do wyborów parlamentarnych w 2023 roku. Odejście z rządu oznacza jednak dla Jarosława Kaczyńskiego straty - jako szeregowy poseł zarobi znacznie mniej niż wicepremier.

Według informacji "Gazety Wyborczej" Jarosław Kaczyński otrzymywał w rządzie 18,2 tys. zł brutto, z czego 14 279 zł stanowiło podstawę wynagrodzenia, a 4008,30 zł było dodatkiem wynikającym z pełnionej funkcji. Dla porównania, średnia płaca w kwietniu 2022 w roku wynosiła 6626,95 zł brutto.

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Tym sam prezes PiS musi się liczyć ze znaczną obniżką pensji. Jako szeregowy poseł może liczyć na płacę wysokości 9892,30 zł brutto. Jarosław Kaczyński będzie miesięcznie zarabiał mniej o ok. 8,4 tys. zł! Jednak do tej pory dzięki pensji wicepremiera i wielu latach pracy jako poseł, udało mu się zgromadzić niemałą kwotę pieniędzy.

Majątek Jarosława Kaczyńskiego. Po rezygnacji z funkcji wicepremiera, prezes PiS zarobi mniej

Jarosław Kaczyński posiada jedną trzecią połowy bliźniaka na Żoliborzu o powierzchni ok. 150 m kwadratowych. W oświadczeniu majątkowym została ona wyceniona przez prezesa PiS na 1,5 mln zł. Prezes Prawa i Sprawiedliwości może się pochwalić również sporą emeryturą, bo miesięcznie otrzymuje ok. 7200 zł brutto.

Łącznie z pensją otrzymywaną jako wicepremier, Jarosław Kaczyński otrzymywał miesięcznie ok. 25 tys. zł brutto oraz dietę poselską wysokości 3 tys. zł. Po rezygnacji z rządu, miesięczne zarobki prezesa PiS powinny zmaleć do ok. 16-17 tys. zł brutto.

Sonda
Jarosław Kaczyński bardziej przydatny politycznie jest w rządzie czy na czele partii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Materiał sponsorowany