Jarosław Kaczyński. Tak prezes wyszedł do pracy

i

Autor: PAPS Jarosław Kaczyński. Tak prezes wyszedł do pracy

Jarosław Kaczyński niczym KRÓL z Żoliborza! 280 tysięcy emerytury i ponad pół miliona złotych pensji

2020-11-27 5:54

Kaczyński jak król? Prezes PiS Jarosław Kaczyński po ostatniej rekonstrukcji rządu ponownie dołączył do rady ministrów, zostając wicepremierem. Wcześniej, choć sam twierdził, że jest tylko zwykłym posłem, jako szef rządzącej partii i tak decydował o najważniejszych sprawach. To po rozmowach z Kaczyńskim najpierw premier Szydło, a później premier Morawiecki ogłaszali ważne, państwowe decyzje czy obietnice wyborcze, jak 500 plus, trzynaste i czternaste emerytury. Sprawdziliśmy, ile Jarosław Kaczyński zarobił od czasu, gdy PiS wróciło do władzy.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Jaką ma emeryturę? Jaki majątek ma prezes PiS? Partia Jarosława Kaczyńskiego u władzy była już w latach 2005-2007, kiedy to sam prezes PiS był nawet premierem. Wszystko jednak rozpadło się i Kaczyńskiemu do władzy udało się powrócić dopiero w 2015 roku. Sam jednak, oficjalnie, sterów rządu nie przejął, namaszczając na stanowisko premiera Beatę Szydło. Następnie, od grudnia 2017 roku rządem Zjednoczonej Prawicy, złożonym przede wszystkim z PiS, kieruje Mateusz Morawiecki. W tym miesiącu minęło 5 lat, od kiedy rządzi partia Jarosława Kaczyńskiego. Sprawdziliśmy, jak w tym czasie jemu powiodło się finansowo.

SPRAWDŹ TAKŻE: Górale pogonią Andrzeja Dudę! Zapowiadają wielkie strajki i blokadę zakopianki

Na koniec 2015 roku prezes PiS mógł pochwalić się oszczędnościami w postaci ok. 12 tysięcy złotych. W swoim oświadczeniu majątkowym Jarosław Kaczyński zaznaczył też, że jest współwłaścicielem 1/3 domu o wartości ok. 1,5 miliona złotych. Nie posiadał żadnego mienia ruchomego, jak samochody czy luksusowe meble, a na głowie miał trzy zobowiązania finansowe o łącznej wartości ok. 245 tys. złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE: Nowy podatek od 2021 roku. Czy czeka nas drożyzna?

OBEJRZYJ GALERIĘ PONIŻEJ - WIELKI MAJĄTEK OJCA RYDZYKA!

W następnych latach Jarosław Kaczyński pieniądze pobierał z tytułu uposażenia poselskiego i diety parlamentarnej. Prezes PiS zaczął także otrzymywać emeryturę z ZUS. Do końca 2019 roku, zgodnie z ostatnim oświadczeniem majątkowym Jarosława Kaczyńskiego, jako poseł zarobił na uposażeniu i diecie ponad 590 tysięcy złotych. W tym samym czasie prezes PiS dostał też emeryturę o łącznej wartości niemal 280 tysięcy złotych! Oznacza to więc, że do teraz, przez kolejne 11 miesięcy (oświadczenie majątkowe prezesa PiS opisuje stan na koniec 2019 roku) Kaczyński wzbogacił się o kolejne setki tysięcy złotych.

CZYTAJ TEŻ: Marta Lempart. Tajemnice majątku liderki Strajku Kobiet

Co ciekawe, choć znacząco zwiększył swoje oszczędności (do ponad 100 tysięcy złotych), to prezes PiS wciąż ma przeszło 100 tysięcy złotych zobowiązań finansowych. Jednak przy takich zarobkach i emeryturze Jarosław Kaczyński nie musi się martwić, że nie spłaci swoich długów.

Policja pilnuje Kaczyńskiego? Radiowozy pod domem i kościołem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze