Jednakowa pomoc dla wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP. Rzecznik MŚP pisze list do premiera

2020-03-26 15:48 oprac. AG
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz
Autor: Kasia Zaremba/Super Express Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz

Według Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza działania antykryzysowe zaproponowane przez rząd i prezydenta są niewystarczające. Dlatego też Rzecznik w imieniu przedsiębiorców zrzeszonych w 204 organizacjach członkowskich Rady Przedsiębiorców pisze list do premiera. Jaką ma propozycję?

W liście czytamy m.in. „ zaproponowane rozwiązania są jednak niewystarczające. Adresowane są bowiem tylko do mikroprzedsiębiorców, którzy w lutym osiągnęli przychód nie większy niż trzykrotność prognozowanego średniego wynagrodzenia w 2020 roku, czyli około 15 600 zł. Przy takim obwarowaniu z pomocy będą mogły skorzystać głównie firmy jednoosobowe albo z jednym czy dwoma pracownikami. Niezwykle ważne jest, aby wsparcie mogli otrzymać wszyscy przedsiębiorcy, bez względu na wysokość obrotów. W narodowym interesie leży bowiem utrzymanie na rynku firm zatrudniających wielu pracowników. Gwałtowny i  skokowy wzrost bezrobocia byłby dla Polaków niezwykle bolesny.”

Sieci handlowe kuszą pracowników, by nie uciekali przed koronawirusem

Rzecznik w liście zwraca też uwagę na to, że takim samym wsparciem powinny zostać objęte osoby prowadzące działalność gospodarczą rolniczą oraz pozarolniczą. Rzecznik MŚP apeluje w liście, by uzupełniono „Tarczę antykryzysową”  o powyższe  rozwiązanie.

Koronawirus paraliżuje rynek pracy

Polska mierzy się z epidemią koronawirusa już kolejny tydzień. Śmiertelnie niebezpieczny wirus przywędrował do Europy z Chin i dewastuje nie tylko zdrowie ludzi, ale i całą gospodarkę. Wiele państw w Europie szykuje się na poważny kryzys gospodarczy. Już szacuje się, że zatrudnienie mogą stracić nawet 2 mln pracowników. 

Najnowsze