„Jeść zdrowiej i żyć dłużej”. Nowa książka Lidla!

2019-11-08 18:19 KaJa
Lidl sklep
Autor: materiały prasowe Lidl sklep

Brak odpowiedniej edukacji żywieniowej, a także problem otyłości to jedno z ważniejszych przed jakimi stoi współczesna cywilizacja. Lidl od lat konsekwentnie realizuje postawiony przed sobą cel – zwiększanie świadomości żywieniowej Polaków. Z tej okazji sieć oraz Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej prezentują nową książkę - „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku”. Ukaże się ona w promocji we wszystkich sklepach Lidl już od wtorku, 12 listopada.

Według badań blisko 70 proc. chorób, na które cierpią osoby starsze, jest wynikiem złego odżywiania. „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku” jest dziesiątą książką wydaną przez Lidla, trzecią opublikowaną wraz z NCEŻ i trzecią z cyklu „Jeść Zdrowiej”. Każda grupa wiekowa ma inne potrzeby żywieniowe, dlatego tym razem Lidl dedykuje najnowszą pozycję osobom starszym. Seniorzy to grupa, dla której kwestie prawidłowego odżywiania są szczególnie ważne, a jednocześnie rzadko w odniesieniu do niej poruszane. Zmiana nawyków żywieniowych osób w tym wieku jest niełatwa, ale konieczna. W pracach nad książką uczestniczył znany kucharz i ambasador Kuchni Lidla – Karol Okrasa.

Zobacz również: Carrefour otworzy sklep z ekologicznymi produktami

- Zawarte w książce porady i przepisy oparte są na Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w wieku starszym, która została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia w 2017 r. na podstawie najbardziej aktualnych zaleceń WHO. Podstawą piramidy jest oczywiście ruch, odpowiednie nawodnienie oraz właściwa ilość warzyw i owoców. To prosty przepis na dłuższe życie! Dzięki współpracy z Lidlem możemy szerzyć tę wiedzę - zaznacza prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dyrektor Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

- Cieszymy się, że możemy oddać w ręce Klientów naszą najnowszą książkę. Tym razem kierujemy ją do Seniorów – rodziców, dziadków, znajomych. Wiemy, że ich potrzeby różnią się od potrzeb najmłodszych, dlatego wymagają osobnego omówienia. Chcemy inspirować Polaków i edukować ich żywieniowo. Tym bardziej cieszymy się, że to już kolejna publikacja opracowana we współpracy z ekspertami z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. Życząc seniorom “sto lat” warto podarować im naszą publikację i przekazać zawartą w niej wiedzę, aby cieszyć się w tym okresie życia pełnym zdrowiem  - mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication, Lidl Polska.

Sprawdź również: IKEA zmienia nazwę świąt Bożego Narodzenia dla potrzeb wizerunkowych. Wielkie oburzenie

Książka „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku” będzie dostępna w sklepach Lidl w całej Polsce. Aby zdobyć jeden z egzemplarzy, wystarczy zebrać sześć naklejek. Każda naklejka będzie przyznawana klientowi za zakupy o wartości minimum 60 zł. Szczegóły promocji będą dostępne na stronie www.lidl.pl. Akcja promocyjna trwa od 12 listopada do 7 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Najnowsze