Szczepionka

i

Autor: whitesession / CC0 / pixabay.com

Jest szczepionka na Covid-19. Giełdy oszalały. Nie będzie lockdownu?

2020-11-09 15:32

Jest szczepionka na koronawirusa - chwilę po tym jak Pfizer ogłosił wyniki badań, światowe giełdy oszalały. Informacja przekazana przez farmaceutyczne przedsiębiorstwo sprawiła, że ceny akcji firmy poszybowały w górę. Znacznie ożywiły się także nastroje na europejskich i polskiej giełdzie.

Farmaceutyczny gigant Pfizer ogłosił, że jest coraz bliżej wprowadzenia na rynek szczepionki na koronawirusa! Sprawiło to, że chociaż dzisiejszy dzień na giełdach Europy upływał spokojnie i raczej pod znakiem sytuacji w USA, nagle akcje różnych indeksów wystrzeliły na różnych giełdach. - Po godzinie 13:00 zwyżki w większości przypadków przekraczały 5 proc., a na parkietach we Francji czy Hiszpanii były na poziomie nawet blisko 7 proc. - pisze Money.pl.

Co ważne, sytuacja wpływ miała także na polską giełdą. Skok akcji zauważalny jest nawet na WIG20, który to indeks zyskuje ok. 5 proc, zbliżając się do 1800 ptk., a więc najwyższego wyniku od dwóch miesięcy.

Wszystko dlatego, że od kilku miesięcy to właśnie pandemia COVID-19 była głównym hamulcem na giełdzie. Wszystko wskazuje na to, że koronawirusowego kryzysu będzie można uniknąć!

ZOBACZ TEŻ: „To wielki dzień dla LUDZKOŚCI”. Szczepionka na COVID-19 ma 90 proc. skuteczności

Trwa budowa szpitala tymczasowego dla pacjentów COVID-19 w krakowskiej hali targowej EXPO

Dr Albert Bourla, szef amerykańskiego koncernu Pfizer, stwierdził, że szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2, którą opracowano wspólnie z firmą BioNTech ma skuteczność aż 90 proc.!

- To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki - powiedział dr Bourla. Światowa Organizacja Zdrowia skomentowała, że żadna szczepionka nie będzie miała 100-procentowej skuteczności. Z kolei Amerykańska Agencja Żywności i Leków wymaga od szczepionek skuteczności na poziomie 50 proc.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze