Problem dotyczy modelu sportage wyprodukowanego na Słowacji między październikiem 2015 r. a październikiem 2002 roku. Z danych przytoczonych przez serwis Bankier.pl wynika, że do serwisu będzie musiało udać się ponad 22,7 tys. kierowców. Kia sportage jak zauważa portal plasuje się w pierwszej piątce najpopularniejszych modelów wśród polskich klientów indywidualnych w tym roku.
Okazuje się, że od stycznia do końca maja br. w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów przybyło prawie 3,3 tys. egzemplarzy tego modelu, z czego blisko połowę zarejestrowali klienci indywidualni.
Kierowcy zostaną powiadomieni najprawdopodobniej drogą pocztową. Następnie będą musieli złożyć wizytę w autoryzowanej stacji obsługi, gdzie mechanicy wymienią bezpieczniki w skrzynkach znajdujących się wewnątrz hydrauliczno-elektronicznej jednostki sterującej.
O podobnej akcji serwisowej informował niedawno Renault, w związku z tym, iż w pojazdach Renault Master III, wyprodukowanych we Francji między styczniem 2018 r. a kwietniem 2019 roku istnieje możliwość uszkodzenia przewodu zasilającego paliwa w komorze silnika, co w konsekwencji może doprowadzić do pożaru.
Jak podawał serwis auto-swiat.pl, na polskim rynku akcją serwisową objętych jest prawie 13 tys. aut. Kierowcy feralnych pojazdów otrzymają informację o konieczności wizyty w serwisie listem poleconym. Dojdzie tam do kontroli i montażu ochraniacza przewodu zasilającego paliwa.