Burger Vermi  39 zł

i

Autor: 7street.pl

Skusisz się?

Już jest! Pierwszy w Polsce burger z robakami! Cena zwala z nóg

2023-03-22 10:08

Nie tylko burger, ale też pizza. Jak informuje portal horecanet.pl - w lokalach 7 Street – Bar & Grill oraz Meet & Fit – Slow Food Burgers pojawiły się te przysmaki zawierające jadalne owady i mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami. To pierwsza taka oferta w Polsce.

Burger i pizza z jadalnymi robakami

Po wprowadzeniu przez Unię Europejską możliwości używania jadalnych robaków, coraz więcej osób interesuję się taką formą żywności. Wolno już stosować m.in. mąkę ze świerszczy, mącznika młynarka czy szarańczę wędrowną, chociaż produkty z innych owadów już od dawna są dopuszczone i stosowane w żelkach, czy też w Delicjach szampańskich o smaku jagodowym. Jak podaje portal horecanet.pl - w lokalach sieci 7 Street – Bar & Grill oraz Meet & Fit – Slow Food Burgers dostępny jest burger z owadami.

Z kolei w lokalach Frentzza – Pizza & Friends zjemy pizzę z rzemieślniczej mąki z sosem pikantnym pomidorowym serem mozzarella, suszonymi pomidorami, kukurydzą, oliwkami, bazylią, chili grysem, jadalnymi owadami mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami – dodaje Łukasz B. Błażejewski, dyrektor generalny 7 Street, cytowany przez portal horecanet.pl.

Ile kosztuje burger z robakami?

W skład serwowanego Burgera Vermi  w 7 Street wchodzą: bułka brioche, sos chili-lim, rukola, sezonowana wołowina, ser cheddar, ogórek konserwowy, pomidor, czerwona cebula, jadalne owady mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami.Burger z robakami do tanich nie należy. Możemy go kupić za 39 zł.

Sonda
Jak często jesz fastfoody? Pizza, hamburgery, frytki?
Tańczące z promocjami 16-03-2023
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze