Kaczyński, Sikorski

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS, Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Decyzja sądu

Jarosław Kaczyński straci majątek?! Musi zapłacić Sikorskiemu 700 tys. zł

2022-12-02 8:03

Mecenas Jacek Dubois poinformował o rozstrzygnięciu, które zapadło w sprawie Radosława Sikorskiego i Jarosława Kaczyńskiego. - Sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708.480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet - poinformował na Twitterze mec. Jacek Dubois.

Kaczyński pomówił Sikorskiego o zdradę stanu

W lipcu 2020 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał prawomocnie, że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego. Chodziło o wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości dla Onetu z października 2016 roku. Jarosław Kaczyński posądził wówczas Radosława Sikorskiego o zdradę dyplomatyczną.

"Na prośbę Radosława Sikorskiego informuję, iż Sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708.480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Jarosław Kaczyński musi przeprosić na podstawie prawomocnego wyroku" - przekazał w czwartek mec. Jacek Dubois na Facebooku.

W sądzie I instancji pozew Sikorskiego został oddalony, ale polityk wygrał w Sądzie Apelacyjnym. Wyrok z lipca 2020 r. nakazywał Kaczyńskiemu przeproszenie Sikorskiego na głównej stronie Onetu. Prezes PiS do dziś wyroku nie wykonał, choć sąd oddalił jego wniosek o wstrzymanie wykonalności w związku ze złożeniem kasacji. W kwietniu 2021 r. Sikorski poinformował, że Kaczyński został jego „dłużnikiem” i jest mu winny ponad 46 tys. zł.

Sonda
Morawiecki czy Kaczyński?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Tomasz Trela o Jarosławie Kaczyńskim: „Budzi we mnie obrzydzenie”
Listen to "Fobie Kaczyńskiego dawały o sobie znać wielokrotnie - Andrzej Byrt o antyniemieckiej narracji PiS. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany