Kaczyński za dwa miesiące dostał wypłatę za rok! Wiemy, skąd wzięły się pieniądze!

2020-07-02 5:48 WSB
Siedziba PiS, Prawo i Sprawiedliwość
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI Siedziba PiS

Prezes PiS to nie jedyny Kaczyński w szeregach partii i obozu Zjednoczonej Prawicy. Poza Jarosławem Kaczyńskim Prawo i Sprawiedliwość w Sejmie reprezentuje też „młody” Kaczyński, Filip, który jest przewodniczącym PiS w Wadowicach, mieście Jana Pawła II. Postanowiliśmy sprawdzić, ile Filip Kaczyński zarobił po wyborze na posła Sejmu IX kadencji. Okazuje się, że powrót do parlamentu był dla wadowickiego przewodniczącego PiS bardzo na rękę.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w szeregach obozu Zjednoczonej Prawicy może liczyć na wsparcie innego Kaczyńskiego – Filipa. Młody poseł nie jest jednak spokrewniony z szefem Prawa i Sprawiedliwości, choć także jest ambitny politycznie. Filip Kaczyński bowiem jest przewodniczącym PiS w Wadowicach, a w Sejmie jest sekretarzem. Został też członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Polityki Senioralnej oraz Komisji Finansów Publicznych. Mało tego – młody Kaczyński zasiadał już wcześniej w Sejmie, VII kadencji, ale funkcję sprawował niecały miesiąc i w wyborach 2015 nie uzyskał reelekcji. W zamian Kaczyński objął mandat radnego sejmiku, a następnie radnego wojewódzkiego, by w 2019 roku powrócić do Sejmu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Podwójne 500 plus dla emerytów i rencistów! Seniorzy dostaną dodatkowe pieniądze

Według najnowszego oświadczenia majątkowego Filip Kaczyński zgromadził niecałe 23 tys. złotych, 1 euro i 50 dolarów amerykańskich. Wadowicki przewodniczący PiS jest też współwłaścicielem wartego ok. 200 tys. złotych niespełna 50-metrowego mieszkania.

ZOBACZ KONIECZNIE: NFZ bez składek ZUS, darmowe leki i zabiegi dla każdego Polaka! Spór o służbę zdrowia

Zarobki młodego posła PiS także są pokaźne. W 2019 roku otrzymał wynagrodzenie w wysokości niemal 127 tys. złotych jako zarządca Państwowego Zarządu Powierniczego w Krakowie oraz przeszło 30 tys. złotych za funkcję radnego województwa małopolskiego (dieta i delegacje). Podobne zarobki Kaczyński przedstawiał w listopadzie, gdy jeszcze miał przerwę w byciu posłem. Wtedy wadowicki szef PiS za pierwszą funkcję miał zarobić prawie 111 tys. złotych, a jako radny niecałe 30 tys. złotych.

Teraz jednak do pensji młodego Kaczyńskiego doszła dieta parlamentarna i uposażenie poselskie. Jak zaznacza przewodniczący PiS w Wadowicach, tylko za listopad i grudzień 2019 z tego tytułu otrzymał… ponad 20 tys. złotych. Dodatkowo zdołał też powiększyć stan swojego konta o ok. 10 tys. złotych, co oznaczałoby, że łącznie w ciągu dwóch miesięcy Kaczyńskiemu przybyło 30 tys. złotych. Taką kwotę poseł PiS otrzymał za rok bycia radnym województwa małopolskiego!

NIE UWIERZYSZ! 3000 złotych już za rok! Eksperci nie mają wątpliwości. Ogromny wzrost płacy minimalnej

Czy to dziwne, że Kaczyński za dwa miesiące w Sejmie zarabia jak za rok funkcji radnego? Nie. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, ustawami i zarobki młodego polityka PiS, choć dla wielu, zwłaszcza jego rówieśników, niebotyczne, są transparentne.

Express Biedrzyckiej - Tomasz Siemoniak: Prezydentura Dudy, to domknięcie autorytaryzmu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze