Tradycja

Kalendarze adwentowe dla bogaczy [GALERIA]

2022-11-26 12:08

W niedzielę 27 listopada 2022 roku rozpoczyna się adwent, czyli okres oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym czasie popularne są kalendarze adwentowe, które to służą odliczaniu dni do świąt. Najbardziej popularne to kartoniki z czekoladkami. Jednak na rynku są kalendarze, które kosztują krocie. Tam w okienkach kryją się prawdziwe skarby. Zobacz najdroższe kalendarze adwentowe.

Kalendarze adwentowe 2023

Adwent (łac. adventus – przyjście) to w kościołach chrześcijańskich okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Chrystusa. Początek tego okresu przypada pomiędzy 27 listopada a 3 grudnia. Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe. Pierwsza przypada właśnie w ten weekend. Zatem kalendarze adwentowe idą w ruch.

Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu lub 1 grudnia do Wigilii Bożego Narodzenia. Pomysł pochodzi z XIX wieku od niemieckich luteran. Zwyczaj ten znany jest i pielęgnowany w wielu krajach na całym świecie w rodzinach chrześcijańskich. Współcześnie najbardziej popularne kalendarze adwentowe to te z czekoladkami. Jednak na rynku pojawiają się kalendarze adwentowe zawierające drogą biżuterię (ok. 4 tys. zł), alkohole w minibutelkach (ok. 300 zł), bieliznę, rozmaite kosmetyki (od 200 do 2 tys. zł), skarpetki (ok. 1 tys. zł), elementy zastawy stołowej (ok. 2 tys. zł) itd. Można kupić kalendarz za kilka złotych, ale i za kilka tysięcy złotych. Wybór kalendarzy adwentowych jest ogromny.

Sonda
Robisz kalendarz adwentowy w tym roku?
Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany