Karta płatnicza JEST DOBRA dla Seniora

2010-07-26 4:00

Radzi Juliusz Stawiński, eCard S.A.

Noszenie karty płatniczej w portfelu bez wątpienia jest bardziej bezpieczne niż posiadanie gotówki. Zgubienie czy kradzież karty nie oznacza jeszcze utraty pieniędzy, ponieważ większość kart wydanych przez instytucje finansowe wymaga autoryzacji z wykorzystaniem tzw. PIN-u, który znany jest tylko posiadaczowi. Zaś w sytuacji nieuprawnionego użycia karty stratę w kwocie przewyższającej równowartość 150 euro pokryje wydawca karty! Gdy zgubimy gotówkę z portfela, utraconych pieniędzy nie odda nam nikt…

Kartami płatniczymi w samej tylko Polsce można dokonywać transakcji w około 180 tys. punktów handlowo-usługowych, a w ponad 15 tys. bankomatów wypłacić środki. Dzięki karcie płatniczej wydanej do rachunku ROR mamy przez 24 h/dobę dostęp do swoich pieniędzy.

Z badań przeprowadzanych przez instytucje finansowe wynika, że zaledwie około 3 proc. seniorów (osoby powyżej 65. roku życia) preferuje posługiwanie się kartami, a aż 66 proc. wybiera gotówkowe formy zapłaty. A przecież karta prócz bezpieczeństwa i wygody daje inne korzyści! W Polsce 3 proc. osób powyżej sześćdziesiątego roku życia korzysta z Internetu, a na e-zakupy decyduje się 1,8 proc. internautów (źródło: Badanie NetTrack, Millward Brown SMG/KRC, I-XII 2008 r.). Internet w połączeniu z kartą, która umożliwia dokonanie płatności w sieci, to ogromne udogodnienie w codziennym życiu. Taką kartę oferują SKOK-i. W sytuacji kiedy nie możemy sobie pozwolić na wyprawę do supermarketu czy też apteki, korzystając z Internetu bez problemu zamówimy większość potrzebnych nam rzeczy. Płatności dokonamy kartą, a kurier dostarczy nam zamówione towary. Warto też wspomnieć, że płacenie kartą w Internecie to okazja, by zaoszczędzić: często można skorzystać ze specjalnych programów rabatowych, uzyskać atrakcyjne rabaty, a nawet otrzymać zwrot części wydanych środków.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze