Biurko

i

Autor: Free-Photos / CC0 / pixabay.com Praca zdalna 2023. Kto nie wróci do pracy stacjonarnej?

Prosty sposób na zorganizowanie stanowiska home office

2020-03-31 14:05

Wielu pracowników wykonuje swoje zawodowe obowiązki w domu. Niestety, zorganizowanie sobie wygodnego i bezpiecznego miejsca pracy nie jest takie proste. Jak pracować w domu, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu?

Pracodawca ma obowiązek przygotowania stanowiska pracy tak, aby spełniało ono rozmaite normy bezpieczeństwa. Nie bez powodu biurko musi mieć odpowiednią wysokość, krzesło odpowiednie oparcie, a monitor musi być na odpowiedniej wysokości. Spełnienie wszelkich obostrzeń w domu jest bardzo trudne. Jednak warto na czas epidemii zorganizować swoje miejsce pracy w domu tak, by było ono dla naszego zdrowia jak najlepsze.

Oto kilka zasad bezpiecznej pracy zdalnej:

1. Przygotuj miejsce pracy: stół, krzesło, lampka

2. Wietrz pomieszczenie

3. Co godzinę rób kilkuminutowe przerwy. Odejdź od komputera, pochodź chwilę, popatrz przez okno

4. Pamiętaj o systematycznych posiłkach i nawadnianiu

5. Po pracy czas na relaks. Kiedy ćwiczenia na zewnątrz są ograniczone, poćwicz w domu. Wystarczą półgodzinne serie (np. piltes, joga, aerobik).

Koronawirus - nowe obostrzenia w miejscu pracy

– W warunkach domowych do pracy powinien w zupełności wystarczyć stół, ponieważ jego blat jest na tej samej wysokości co w biurku. Dużo bardziej wymagające jest zorganizowanie sobie odpowiedniego siedziska, które zapewni ergonomiczne podparcie ciała. Jeżeli wykonujemy pracę w domu powyżej trzech godzin dziennie, to warto jest zainwestować w odpowiedni fotel. Nasze plecy będą mniej przeciążone i praca będzie mniej męcząca. Wśród dostępnych na rynku foteli z pewnością znajdziemy model, który nie będzie bardzo kojarzył się z biurem. Z kolei w sytuacji, gdy nasza praca wymaga przechowywania dokumentów, to warto pokusić się o zorganizowanie stałego kącika do pracy. Najlepiej sprawdzają się wszelkie zamykane rozwiązania, które pozwolą odciąć się od pracy po jej zakończeniu – radzą Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

Tak wygląda Kraków z lotu ptaka w czasie kwarantanny. Ten film szokuje!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Najnowsze