Kluczowe jest poszukiwanie praktycznego kontaktu z zawodem – Alfred Kubczak z Żabki dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-10-16 0:00 Materiał Partnerski
 Alfred Kubczak
Autor: Akademia Zarządzania i Rozwoju / azir.edu.pl

- Mamy sytuację, w której jest mnóstwo możliwości poszerzania swojej edukacji, również po studiach – mówi Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska dla Akademii Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl), nowoczesnej platformy edukacyjnej. Podkreśla także wpływ, który wywarły na niego samego dodatkowe kursy i szkolenia oraz już praktyczne doświadczenie zawodowe.

– Największą wiedzę uzyskujemy, kiedy weryfikujemy to, do czego nas przygotowuje edukacja, z tym, jak będziemy musieli pracować na rzecz poszczególnych organizacji – zauważa Alfred Kubczak. Choć wybór kierunku studiów jest jednym z najbardziej istotnych wyborów w życiu młodego człowieka, nie zamyka on możliwości rozwoju również na innych polach, a kluczowe, zdaniem gościa Akademii, jest poszukiwanie praktycznego kontaktu z zawodem. To właśnie taką formę nauki uważa on za najcenniejszą.

Ekspert Akademii Zarządzania i Rozwoju wymienia także liczne przypadki, gdy ukończone studia pozornie zupełnie nie pasują do pracy wykonywanej przez liderów biznesu nawet w największych przedsiębiorstwach. Wielu z nich swoją karierę zawodową oparło nie na głównym kierunku studiów, lecz dodatkowych kursach i szkoleniach. Jak zauważa, dla niego samego przełomowym wydarzeniem było ukończenie szkoleń z serii Shell Academy – organizowanych przez jego ówczesnego pracodawcę, światowego giganta rynku petrochemicznego.

W swojej wypowiedzi gorąco zachęca on do podjęcia pierwszej pracy już w czasie studiów, by w momencie ich ukończenia dysponować podstawowymi doświadczeniami w świecie biznesu. – Jestem pod wielkim wrażeniem młodych ludzi, z którymi pracuję. Wielu z nich nie tylko studiuje na dwóch kierunkach jednocześnie, ale jeszcze godzi to z aktywnością zawodową od najwcześniejszych lat studiów. Uważam, że to najlepsza droga, co pokazuje ich późniejsza ścieżka kariery – mówi Alfred Kubczak. Co jeszcze radzi studentom?

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl.

Akademia Zarządzania i Rozwoju
Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze